רוזנפלד: "בואו תעזרו לנו לעסוק בנושאים מהותיים"

יו"ר המועצה דרעי על ישיבת המועצה הסוערת שנערכה לפני כשבוע: "לא יהיו השתלחויות וצעקות בישיבות המועצה"; ניסיונות להגיע להבנות בלשכה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אני מקווה ומאחל שהצדדים יגיעו להבנות וזאת לטובת הלשכה וחבריה. אנחנו חייבים את זה לנו וחייבים את זה לכולם. אין ספק שלהבא המועצה תתנהל בצמוד להנחיות. בישיבה האחרונה היה פוטנציאל נפיצות מאוד גבוה; לשמחתי, עברנו אותה בשלום, הנושא הנפיץ לא עלה ואף החלטנו על מציאת מכנה משותף והגעה להבנה. אין ספק שהייתה הפרעה, אומנם של קומץ קטן שניסה לעשות מהומות, אך בסופו של דבר לא הצלחנו להעלות את כל הנושאים שרצינו. מצד שני, אני שמח שהבאנו רגיעה וסיכוי להידברות".

כך אמר סו"ב מקסים דרעי, יו"ר המועצה הארצית, בעקבות ישיבת המועצה האחרונה שהתקיימה לפני שבוע. הישיבה הייתה סוערת בגלל מחלוקות בין הקואליציה והאופוזיציה בלשכה. המחלוקת הפעם הייתה דרישה של האופוזיציה לבטל ועדות לא נחוצות, לדעתה, בלשכה. בישיבה הוסכם על הקמת צוות משותף לליבון הנושאים השנויים במחלוקת. הצוות אומנם לא התכנס, אבל במפגש פיוס בין הצדדים ביום ראשון בערב הוחלט על ניסיון אמיתי להגיע להבנות.

מקסים דרעי, ליאור רוזנפלד וליאור הורנצ'יק | צילום: גיא קרן

דרעי הוסיף: "אני קורא לדוברים לשמור על שפה והתנהגות הולמים, כולל נשיא הלשכה, שהאשים בצורה בוטה ומסוכנת 'חברי מועצה בשליחת חוקרים' – האשמה חמורה ביותר המטילה כתם על כל חברי המועצה ללא שום בסיס ועובדות, חברי מועצה רבים פנו אלי המומים ופגועים מהנושא. הייתי ממליץ – באם יש חקירת משטרה להמתין לתוצאות ואז לפרסם אותן היות והמצב כיום שעשרות חברי מועצה הוכפשו על לא עוול בכפם".

תוכנית העבודה של הלשכה טרם אושרה מאז המועצה הקודמת, מסביר דרעי: "דרשתי שקודם תאושר בוועד המנהל. אני מקווה שכך יהיה והיא תאושר בישיבת המועצה הבאה, ב־ 2 בספטמבר. מאוד חשוב שתוכנית אסטרטגית תאושר, כי אנחנו כבר שמונה חודשים בתוך השנה ולא יעלה על הדעת שלא תהיה תוכנית אסטרטגית מאורגנת ומאושרת".

שינוי מגמה

בתגובה, אמר נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד: "אני עוסק ביחד עם כל חבריי להנהגה בשיתוף פעולה מלא בדברים המהותיים, בעשייה מתמדת 24/7 למען ציבור הסוכנים בישראל, פרנסתם ומעמדם. אני מחבק ואשתף בעונג גדול את כל מי שרוצה לתרום ממקום אמיתי, כנה ונקי. למען הסוכנים, הגיע הזמן שאלו המנופפים בדגל האחדות יישמו זאת הלכה למעשה ולא רק בדיבורים. הגיע זמן המעשים. בכל מקרה, אני בהחלט מברך על שינוי המגמה". עוד הוסיף נשיא הלשכה בשיחה עם "ביטוח ופיננסים" כי יש ניסיונות להידברות בין הצדדים וקרא לכולם: "בואו תעזרו לנו לעסוק בנושאים מהותיים".

רוזנפלד | צילום: יוסי אלוני

נשיא הלשכה המחיש את האווירה העכורה בלשכה כשסיפר בישיבת המועצה כי "בחודש האחרון נעשתה פעילות אלימה של חברי מועצה ששלחו חוקרים כדי לבחון איפה וכמה למדתי, מה מצב העסק שלי. התקשרו לבן שלי, לבדוק ולשאול שאלות עליי. אני לא עומד פה לבחירה של אף אחד – נבחרתי ברוב קולות, אני לא אעבור על כך לסדר היום והנושא הזה נמצא בחקירת משטרה. לא יקרה יותר שמהלכים אימים על עובדי הלשכה, מקללים אותם ומאיימים לפטרם", הדגיש.

נשיא הלשכה סקר את הצלחות והישגי הלשכה מהשבועות החולפים: ״הנושא של הסדר לרבים הונח על שולחני מהיום הראשון לכניסתי לתפקיד. ניהלנו עשרות שעות של דיונים ומשאים ומתנים עם הפיקוח, ובעקבות דרישות לא הגיוניות הלכנו לבג״צ שאמר את דברו בצורה ברורה – הפיקוח קיבל את עמדתנו והכנסותינו לא ייפגעו רטרואקטיבית.

"הישג נוסף הוא שקבענו סדר יום חדש מול התקשורת. אין אייטם אחד שבו אנו לא מופיעים או מגיבים. התקופה בה סוכני הביטוח הפכו לשק חבטות הסתיימה.

"אנו זוכים ללובי חזק בקרב כל חברי הכנסת, ראשי הסיעות ושרי הממשלה ומקבלים במה מכובדת בוועדות הכנסת ובמשרדי הממשלה.

"שיפרנו את הקשר עם כל חברות הביטוח, חברות שהיו בניתוק מוחלט חזרו לשתף פעולה באופן מלא. מתחילת הקדנציה צירפנו 300 סוכנים חדשים ללשכה. בנושא סוכני הנסיעות, אנו פועלים הן בזירת הכנסת והממשל והן בזירה המשפטית על למנת שלא יוכלו להמשיך ולשווק באופן בלתי חוקי ביטוח נסיעות לחו״ל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email