רוזנפלד בוועידת להב לעסקים: "לא ללכת למערכת בחירות רביעית"

נשיא הלשכה נשא דברים בכנס של לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל: "על הממשלה הבאה להפחית הרגולציה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"מדינת ישראל ללא משילות יציבה כבר מעל שנה והכל תקוע, ככה לא ניתן להתנהל", אמר סו"ב ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני ביטוח בכנס להב – לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, בהשתתפות שר הכלכלה, חברי כנסת, ראשי ערים ויו"ר הארגונים הכלכליים הגדולים.

נשיא הלשכה קרא לחברי הכנסת לקיים שני דברים: לא ללכת למערכת בחירות רביעית ולפעול בממשלה הבאה להסרת חסמים והפחתת נטל הרגולציה בישראל ובשוק ההון בפרט.

ועידת להב הארצית לעסקים התקיימה בסוף שבוע שעבר והשתתפו בה מאות בעלי עסקים מאזור חיפה והצפון.

רוזנפלד בכנס עסקים של להב. צילום: באדיבות להב ולשכת סוכני ביטוח

בין אורחי הוועידה היו שר הכלכלה והתעשייה, ח"כ אלי כהן; ראש העיר חיפה, עינת קליש רותם; ראשי הארגונים הגדולים של להב; ראש לשכת עורכי הדין עו"ד אבי חימי, נשיאת לשכת רואי החשבון רו"ח איריס שטרק, נשיא לשכת סוכני ביטוח סו"ב ליאור רוזנפלד ויו"ר ההסתדרות הרפואית פרופ' ציון חגי; בנוסף, חברי הכנסת עודד פורר (ישראל ביתנו), מיקי לוי (כחול לבן), קרן ברק (הליכוד) ומתן כהנא (ימינה); כמו כן, ראשי הערים: חיים צורי (ק. מוצקין), סימון אלפסי (יקנעם), רפיק חלבי (דלית אל כרמל) ואיציק חולבסקי (מ.א מגידו).

עו"ד רועי כהן, נשיא להב אמר ל"ביטוח ופיננסים": "הכנס הזה שם למטרה להעלות על נס את הצורך בייעוץ המקצועי, כמו של סוכני הביטוח, עורכי הדין, יועצי המס, רואי החשבון. אני שמח שנשיא לשכת סוכני ביטוח, ליאור רוזנפלד, הגיע והביע את החשיבות בליווי של סוכן ביטוח בניהול העסק".

חיפה מובילה בהקלות

לקראת הוועידה, ביצע ד"ר רובי נתנזון, הכלכלן של להב, בדיקה לגבי מיקומה של חיפה ואזור הצפון במדד קלות עשיית העסקים ברמת הרשות המקומית, כפי שעולה מנתוני משרד הכלכלה לשנת 2018:

  • בפרמטר המיסים המוניציפליים ובראשם הארנונה – חיפה מובילה בהתחשבות בעסקים בעיר. אחריה אשקלון ואשדוד. הקלת נטל המס והבירוקרטיה הכרוכה בפעילות העסקית ברמה המחוזית חשובה לאין שיעור על מנת להגביר את קצב צמיחת העסקים המקומיים ולהעלות את פריון העבודה שלהם.
  • בפרמטר של נגישות מידע לעסקים חיפה מדורגת במקום השני אחרי תל אביב.
  • חיפה נמצאת במקום השלישי בהיקף היחסי של מספר העסקים הפועלים בה – 4% מסך כלל העסקים הפעילים בישראל. במקום הראשון והשני נמצאות תל אביב וירושלים עם 12% ו-7% בהתאמה.
  • שיעור העצמאים בחיפה עומד על 64% זאת לעומת הממוצע ארצי העומד על 67.5%. שיעור החברות שאינן מעסיקות שכירים בעיר הוא 31.3% לעומת הממוצע הארצי – 27.2%. המסקנה היא שהעסקים הקטנים והבינוניים במחוזות חיפה והצפון האחרים משתייכים בעיקרם לענפיי הכלכלה המסורתיים.
  • במחוז הצפון ומחוז חיפה אחוז הלידות מתוך סך העסקים הפעילים גבוה (9.8% ו-9.2% בהתאמה) לעומת שיעור של 8.7% ו-7.8% במרכז ובמחוז תל אביב בהתאמה.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email