רוזנפלד: "בקרוב תצא הודעה מתקנת של הרשות בנושא החזר עמלה בביטול פוליסה"

חובת הכניסה להר הביטוח בעת חידוש פוליסת דירה תבוטל החל מה־1 בספטמבר; מסמך ההנמקה יידחה כנראה ליולי 2020; הממונה הבטיח שהחלטתו לאסור מכירת ביטוחי נסיעות בידי סוכני הנסיעות לא תשונה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אחרי לחץ ממושך ועקרוני רשות שוק ההון הבינה שיש לתקן את הטעות שחייבה את הסוכנים בהחזר עמלה לאורך 6 שנים בעקבות ביטול פוליסה, והיא תפרסם בימים הקרובים הודעה מתקנת שמשנה את ההחלטה הקודמת". כך בישר נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד בכנס הנשים בביטוח של הלשכה שהתקיים השבוע בכפר המכבייה ברמת גן, והוסיף: "מדובר בהודעה טובה יותר מהקודמת".

רוזנפלד החמיא לממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת כשציין כי ברקת הקטין משמעותית את הרגולציה בענף הביטוח: "הממונה לקח על עצמו את המשימה להקטנת עודף הרגולציה וניתן להיווכח בכך בקצב הנמוך של החוזרים והטיוטות שיוצאים מהרשות". עוד בישר נשיא הלשכה למשתתפות הכנס כי הנהגת הלשכה הגיעה להסכם עם הרשות לפיו החל מה־1 בספטמבר 2019 לא תידרש כניסה להר הביטוח בעת חידוש ביטוח דירה.

רוזנפלד בכנס הנשים | צילום: גיא קרן

נשיא הלשכה סיפר כי במאבקה מול חברות הביטוח המשווקות ישירות ביטוחי רכב, יש כבר הסכמה עם 3 חברות – מנורה, הפניקס, כלל ובקרוב חברה רביעית – שלא יציעו ללקוחות סוכנים פוליסות במחיר זול יותר מזה שמכר להם הסוכן, ושהסוכן יוכל לשווק את הפוליסה באותו מחיר שהחברה מציעה ויקבל עמלה מלאה.

הישגים חשובים

רוזנפלד הזכיר כי החל מה־1 במאי 2019 נאסר על סוכני הנסיעות למכור ביטוח נסיעות והדגיש: "אנחנו ערים לניסיונות לשנות את הגזרה על סוכני הנסיעות, כולל בכנסת. ואולם, קיבלתי הבטחה מהממונה על רשות שוק ההון כי ההחלטה לא תשונה, והיא חלה גם על קופות החולים: "אם ניתן פתח לגורם לא מקצועי, מחר האינסטלטור ימכור ביטוחי דירה והמוסכניק ימכור ביטוחי רכב", הוסיף נשיא הלשכה.

נשיא הלשכה סקר פעילויות נוספות של הלשכה בחודשים האחרונים בהן התייחסות טובה הרבה יותר בתקשורת לסוכני הביטוח, קיומם של למעלה מ־40 יועצים חיצוניים לטובת חברי הלשכה, אליהם יתווספו בקרוב יועצת סטיילינג ומאמנת ליציאה ממצבי לחץ – הייעוץ הראשון חינם אצל כל היועצים, אותם ניתן למצוא באתר הלשכה.

בנושא מסמך ההנמקה, שלדברי רוזנפלד הוא ארוך ומסורבל כיום, שהיה צריך להיכנס לתוקף ב־1 ביוני, הוא יידחה כנראה ליולי 2020 בעקבות הבנות עם הרשות: "אני מניח שנקבל תשובה חיובית בנושא ואז ננסה לצמצם את המסמך לשאלות רלוונטיות בלבד לתהליך המכירה", ציין רוזנפלד.

נשיא הלשכה הזכיר את קורסי הרפרנטיות לטובת תוספת כוח אדם מקצועי וחדש למשרדי הסוכנים ודרבן את מנהלות הסוכנויות לשלוח כוח אדם לקורסים אלה המועברים במכללה לפיננסים וביטוח; עוד ציין כי הלשכה פועלת ליישם את החוק לאיסור דחיית אנשים עם מחלות מקצרות חיים, שחברות הביטוח אינן מיישמות, כמו גם המשך פעילות בכנסת לחקיקת חוק בנושא ביטוח צד ג' לרכבי ליסינג והקמפיין הפרסומי של הלשכה בכיכובו של דידי הררי, שיורחב בקרוב גם לביטוחי בריאות וחיים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email