רוזנפלד בכנס לשכת עוה"ד: "להילחם בתופעה של עובדי מדינה העוקפים החלטת בג"צ ומשנים סדרי עולם"

"בכל תביעה נגד חברת ביטוח בה מעורב סוכן ביטוח והיא מגיעה לבית משפט, לעורך הדין יש עבודה הרבה יותר קלה, כי אתם מקבלים את כל החומר מסוכן הביטוח"
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

"לא ייתכן שפקידים יתפסו מקום של מחוקקים; לא יכול להיות שפקידים יתפסו מקום של משפטנים. עובדי מדינה עוקפים את החלטות בג"צ ומשנים סדרי עולם, וכולנו צריכים להילחם נגד זה".

כך אמר נשיא לשכת סוכני ביטוח סו"ב ליאור רוזנפלד, בכנס ה־18 של לשכת עורכי הדין שהתקיים השבוע באילת. את הדברים אמר רוזנפלד ברב־שיח בנושא "האם עולם הנזיקין והביטוח עובר טלטלה בעשור האחרון על ידי ביה"מ העליון?".

בכנס השתתפו בכירים מעולם המשפט בישראל בראשם השופטת אסתר חיות, נשיאת בית המשפט העליון; מרים נאור, נשיאת בית המשפט העליון (בדימוס); איילת שקד, שרת המשפטים; עו"ד ד"ר אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה; יוסף חיים שפירא, מבקר המדינה, ועו"ד שי ניצן, פרקליט המדינה.

רוזנפלד | צילום: גיא קרן

לשאלת מנחת המושב עו"ד ד"ר אילנה סקר, יו"ר (משותפת) פורום דיני ביטוח בלשכת עורכי הדין, על התמודדות הלשכה עם הרגולציה הכבדה, אמר רוזנפלד: "בין היתר אנחנו יוזמים הליכי חקיקה בתחום הביטוח לטובת המבוטחים; מאז מוניתי לנשיא הלשכה אנחנו מקדמים ומובילים ארבע הצעות חוק שונות ונשמח לשתף אתכם פעולה בנושא", אמר רוזנפלד והוסיף: "זה לא סוד ששתי הלשכות מהוות לובי פוליטי חזק, וזאת משום שהמחוקקים ונבחרי העם יודעים שהתפקיד שלנו נחוץ; אין היום מבוטח שיכול להתמודד מול חברת ביטוח ללא ייצוג הולם של סוכן ביטוח, ואין אזרח שיכול להתמודד בבית המשפט ללא ייצוג הולם של עורך דין".

בהתייחסו לשאלה שעלתה בנושא קמפיין "שוקה" של הביטוח הישיר, שהגיעה לדיון עד לבית המשפט העליון, אמר נשיא לשכת סוכני ביטוח: "מדובר בפרסומת מבזה בה לוקחים בעל מקצוע ומבזים אותו". עו"ד סקר הוסיפה: "זו הפרסומת היחידה שבה תוקפים בעל מקצוע מאותו ענף".

רוזנפלד אמר עוד: "בנושא הביטוחים הישירים – בכל מקום שבו סוכן ביטוח נמצא בתמונה, חברות הביטוח משלמות ומשלמות מהר, אך לא באופן בלתי מוגבל. יש דעה רווחת שבכל תביעה של מבוטח שסוכן ביטוח נמצא בתמונה, לעורך דין אין עבודה", אמר רוזנפלד והוסיף: "ואני יכול לומר לכם שבכל תביעה נגד חברת ביטוח בה מעורב סוכן ביטוח והיא מגיעה לבית משפט, לעורך הדין יש עבודה הרבה יותר קלה, כי אתם מקבלים את כל החומר מסוכן הביטוח; ויש לכם עוד נימוק מכריע נגד חברת הביטוח מול בית המשפט – שניסו להגיע לפשרה והחברה דחתה אותה ולא נותרה למבוטח אלא הפניה לבית המשפט".

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email