רוזנפלד בפנייה לברקת: "תמתין לכינון ממשלה חדשה ותעצור את הכוונה לאפשר לחברות האשראי להיכנס לתחום הביטוח"

נשיא הלשכה בפנייה לממונה שימתין עם הנושא; במקביל הלשכה שכרה את שירותי משרד עורכי הדין המוביל יגאל ארנון ושות'
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לשכת סוכני ביטוח נערכת למאבק משפטי, כולל הגשת בג"ץ, כחלק מהמאבק הכולל של הלשכה ברצון חברות כרטיסי האשראי
מקס וישראכרט להיכנס לתחום הביטוח. הלשכה שכרה בימים האחרונים את שירותיו של משרד עורכי הדין המוביל יגאל ארנון ושות' ללוות אותה בתהליך. המשרד מתמחה בין היתר בסוגיות הגבלים עסקיים, תחרות, הגנה על הפרטיות ורגולציה ומעסיק תחתיו מעל 200 עורכי דין.

את הליווי ללשכה יובילו עו"ד רונית אמיר־יניב, שגיא שיף ועידו חיטמן, אליהם יצטרף עו"ד עדי בן אברהם, יועמ"ש הלשכה.

רוזנפלד | צילום: שלומי דעי

ההחלטה לשכור את שירותיו של משרד יגאל ארנון ושות' הגיעה בהמשך לפגישות שקיימו ראשי הלשכה עם הממונה על התחרות עו"ד מיכל היימן ועם הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת, בהן התברר כי ההחלטה לאפשר לחברות האשראי להיכנס לתחום הביטוח תופסת תאוצה. שכירת שירותי משרד עורכי הדין היא בנוסף לערוצים אחרים בהם פועלת הלשכה וביניהם הסתייעות באנשי אסטרטגיה ופתרון משברים, הפעלת מובילי דעה ופגישות עם חברי כנסת ושרים. כמו כן, המאבק מלווה בהצפת הנושא על ידי ראשי הלשכה בתקשורת האלקטרונית והכתובה.

עוד נודע כי הלשכה תסתייע בחוות דעת של איש אקדמיה מוכר ומוערך שיוציא נייר עבודה אקדמי ומקצועי על הסכנות הצפויות בכניסת חברות האשראי לתחום הביטוח ועודף הריכוזיות הנובע מכניסתן.

במקביל פנה נשיא הלשכה, סו"ב ליאור רוזנפלד, אל ד"ר משה ברקת וביקש ממנו "להמתין עד להמצאת נייר העבודה מטעם הלשכה על הסכנות הצפויות מכניסת חברות האשראי לתחום הביטוח, ובכל מקרה עד לכינון ממשלה בישראל". לדברי רוזנפלד: "מנוי וגמור עם ההנהגה בראשותי שלא להשאיר אבן לא הפוכה בנושא הזה. לא יכול להיות שהציבור בישראל יישבה בידיהן של חברות האשראי גם בתחום הביטוח וסוכני הביטוח יקופחו למול תחרות לא הוגנת. לא ניתן לזה יד וכל הכלים החוקיים העומדים לרשותנו, והם רבים מאד, יופעלו על מנת לעצור את המהלך".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email