רוזנפלד: "הרגולטור אמר את דברו בצורה ברורה, מה־1 במאי רק בעלי רישיון יכולים למכור ביטוח"

בכנס ביטוחי נסיעות לחו"ל של "עולם הבריאות" התייחס הממונה על שוק ההון לנושא: "אנחנו פועלים יחד עם הלשכה להעצים את החשיבות של מקצוע סוכן הביטוח ונקדם בחקיקה את ביטול סעיף 19א"; בג"צ סירב להוציא צו מניעה לבקשת סוכני הנסיעות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"מנוי וגמור בינינו לבין הרשות כי התאריך 1.5 הוא סופי ומתאריך זה סוכני הנסיעות יכולים אך ורק להעביר לידים לבעל רישיון, קרי מבטח או סוכן ביטוח, כדי לרכוש ביטוח נסיעות עבור לקוח. יש לנו סיכום עם ראש הרשות והנושא מבחינתנו סגור", כך אמר נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד בכנס של חברת "עולם הבריאות" שהתקיים השבוע בקיבוץ גבעת השלושה בהשתתפות הממונה על רשות שוק ההון ד"ר משה ברקת.

עוד ציין נשיא הלשכה כי "נפל דבר בישראל – מ־1.5 נגמר העוול הציבורי שבו נטולי רישיון מוכרים ביטוח לא מקצועי, לא אחראי ולא נכון. היה קיים כאן עוד עוול גם מבחינת החוק – יש בישראל חוק וצריך לכבד אותו ולא למצוא דרכים לעקוף אותו והוא אומר במפורש שמי שאינו אוחז ברישיון חל עליו איסור למכור ביטוח. כעת אנו מצפים מחברות הביטוח להקפיד הקפדה יתרה שרק בעלי רישיון ימכרו ביטוח", אמר נשיא הלשכה.

מימין נקבלי לבקוביץ ברקת וזיו | צילום: קורל לבקוביץ

ביום שני עתרו סוכני הנסיעות לבג"צ נגד האיסור למכור ביטוחי נסיעות וביקשו מבית המשפט להוציא צו מניעה להחלטה, בטענה שהתקבלה "באופן פזיז ובניגוד להחלטות קודמות". הבקשה לצו מניעה נדחתה. השופט נתן 7 ימים לרשות שוק ההון להגיב לבקשת ההתאחדות לצו ביניים בנושא.

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, אמר בכנס כי הרשות פועלת יחד עם הלשכה בשביל "להעצים את החשיבות של מעמד סוכן הביטוח ואף לקדם בחקיקה את ביטול סעיף 19א שייתן ערך מוסף לסוכן הביטוח. אם נתפוס יצרן או נציג יצרן החורג מסמכותו לא אהסס להטיל עיצומים כספיים רחבים. בכל מקרה סוכן הביטוח יהיה חייב לבדל את עצמו מגורמי הפצה אחרים".

ברקת הדגיש בדבריו כי הלקוח המרכזי של הרשות הוא עם ישראל. הממונה ציין את חשיבות קיומן של הכשרות מקצועיות לסוכנים ואת מחויבותה של הרשות לסייע בשימור וחיזוק מיצובם של סוכני הביטוח כאנשי מקצוע, אשר נדרשים להעניק ללקוחותיהם ערך אמיתי, על מנת שאלה יבחרו לרכוש ביטוח דרכם אל מול החלופות האחרות. עוד הוסיף הממונה כי לצד הערוצים השונים, מהווים סוכני הביטוח ערוץ חשוב שיש לשמר, וזאת תוך הבנה כי מוטל על הסוכנים לבצע את ההתאמות הנדרשות למציאות המשתנה ולהבטיח כי הם נותנים ללקוחות ערך אמיתי בכדי שאלה אכן ישתמשו בשירותיהם.

כנס "עולם הבריאות"

חברת "עולם הבריאות" היא מיזם שהקימו גבי נקבלי (יועץ הסיעוד של הלשכה), סו"ב יואל זיו (יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בקדנציה הקודמת בלשכה) וסגניתו אז – סו"ב ורדה לבקוביץ. החברה עוסקת במתן שירותי ליווי מקצועי לסוכני ביטוח בתחומי הבריאות והסיעוד, קיום הכשרות מקצועיות ומיצוי זכויות למבוטחים בתחומים אלה.

החברה קיימה השבוע כנס מקצועי מיוחד מסוגו שעסק בנושא ביטוחי נסיעות לחו"ל. הכנס, בו השתתפו יותר מ־120 סוכנים ועובדי חברות, נערך על רקע חוזר הנסיעות שייכנס לתוקפו ב־1 במאי. הכנס התקיים באווירה פסטורלית בקיבוץ והתכנים המקצועיים החשובים שהועברו בו העשירו את ידיעותיהם והבנתם של הסוכנים את התחום המורכב והשינויים בו.

לצד כמות המשתתפים הגדולה, יפה היה לראות שמדובר באוכלוסיה מגוונת שכללה סוכנים צעירים וותיקים, כמו גם כאלה העוסקים בתחומי הבריאות והנח"ל ואחרים המבקשים להתחיל לפעול בו.

השותפים ב־עולם הבריאות" ציינו כי הביקוש הגדול לכנס ולידע מקצועי אילץ אותם לסגור את ההרשמה זמן קצר בלבד לאחר פתיחתה: "זה מעיד על הבנתם של העוסקים בתחום כי על סוכני הביטוח להשקיע בלמידה והתפתחות מתמידים, על מנת להבטיח שהם מעודכנים ומקצועיים ושהם יכולים להעניק ללקוחותיהם שירות איכותי ומתקדם שיש בו עבורם ערך רב ויתרון אל מול כל חלופה אחרת של רכישת ביטוח", הדגישו זיו, לבקוביץ ונקבלי.

בין המרצים הנוספים בכנס, אותו הנחה יואל זיו, היו גם גיא כרמון מנכ"ל IMA; מיכל כהן, סמנכ"לית בריאות במדנס; סו"ב דורון זיו; ד"ר רולנד סקומורובסקי; עו"ד ג'ון גבע ועו"ד ניצן הראל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email