רוזנפלד: "לא מתרשמים מהכרזות מקס וישראכרט; נמשיך להבהיר לציבור ולמקבלי ההחלטות כי הם יעשו נזק למבוטחים"

מנכ"ל ישראכרט: "יש לנו כבר תוכנית מבוססת לגבי מוצרים ומודל הפעלה בענף"; לפי הבטחת רה"מ ללשכה – הנושא יידון רק לאחר כינון ממשלה חדשה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת כרטיסי האשראי ישראכרט מתכוונת לפנות לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון כבר בחודש הקרוב בבקשה לקבלת רישיון לעסוק בביטוח. כך בישר מנכ"ל ישראכרט ד"ר רון וקסלר במסיבת עיתונאים שערכה החברה לרגל פרסום דוחות החברה לשנת 2019 ולרבעון האחרונה בשנה הזאת. בדוח החברה ובמצגת למשקיעים, מציינת ישראכרט כי "החברה קיבלה רישיון סולק המאפשר לחברה לעסוק בתחומים נוספים, לרבות בתחום הביטוח".

וקסלר לא הסתיר את כוונת ישראכרט להשתמש במאגר המידע על לקוחותיה "כדי לקדם את עסקיה הביטוחיים לכשיקומו ולהגדיל את התחרות בענף הביטוח", לדבריו. עוד אמר כי "יש לנו כבר תוכנית מבוססת לגבי מוצרים ומודל הפעלה בענף".

סו"ב ליאור רוזנפלד | צילום: באדיבות הלשכה

ישראכרט היא חברת כרטיסי האשראי השנייה שנערכת לכניסה לענף הביטוח בעקבות מקס, שכבר הקימה סוכנות שתציע ביטוח ללקוחותיה. היא אף התקשרה עסקית בנושא זה עם חברת הביטוח AIG.

עמלה אחידה

למרות בקשתה לקבל רישיון, עד כה לא קיבלה רישיון כזה מרשות שוק ההון. יש לציין, כי הממונה ד"ר משה ברקת, הודיע כי בכל מקרה יתנה רישיון בעבודה של סוכנות ביטוח של חברת אשראי מול כל חברות הביטוח ובעמלה אחידה. הנהגת לשכת סוכני ביטוח פועלת באופן יומיומי ומתמשך למניעת כניסת חברות כרטיסי האשראי לענף הביטוח. בשבועות האחרונים ערכה הנהגת הלשכה פגישות רבות לרבות עם יועציו המקצועיים של רה"מ.

בנוסף, התקיימה בשבוע שעבר פגישה של נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, עם שר האוצר המיועד מטעם הליכוד ח"כ ניר ברקת, שבישר בשם ראש הממשלה כי כניסת חברות כרטיסי האשראי לענף הביטוח לא תידון עד לכינון ממשלה חדשה וקיום דיונים מקיפים, יחד עם הלשכה, תוך בחינת כל ההשלכות.

גם הממונה נעתר לבקשת רוזנפלד להמתין עד לדיונים מעמיקים בנושא עם כינון ממשלה חדשה. במקביל נערכת הלשכה גם לנקיטת אמצעים משפטיים, כמו בג"צ, ושכרה את שירותי משרד עו"ד יגאל ארנון ושות', לטובת העניין. "נמשיך להפוך כל אבן בכל הזירות עד אשר נביא בשורה לענף כולו וכמובן למבוטחים והיא – מניעה של גורמים אלו להיכנס 'כסוכנות ביטוח' ולפגוע בענף כולו", אומר רוזנפלד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email