רוזנפלד: "לא ניתן לשיווק המוקדנים להתרחב"

את הדברים אמר נשיא הלשכה בכנס אלמנטר של עדיף • וגם: "יהיו בשורות בימים הקרובים לגבי חברות כרטיסי האשראי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"החברות מפעילות מוקדנים לא אחראים שמוכרים כפל ביטוח, ושמוכרים פוליסות קיימות. הם מציעים לעשות ביטוח ישיר בחברה מסורתית. זה איום על השולחן", כך אמר סו"ב ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני ביטוח, בכנס אלמנטר 2020 של עדיף.

לדבריו, אחת מחברות הביטוח הגדולות (הפניקס. ר.מ.) הודיעה שהיא מבצעת שינוי מבני ותתמקד יותר בסוכני הביטוח, וזאת בנוסף לחברה גדולה שכבר צמצמה מוקדי שיווק ישיר. "אותה חברת ביטוח, שהודיעה אתמול, מצטרפת לחברת ביטוח נוספת שהודיעה שהיא מצמצמת שיווק ישיר. כנראה שהיצרנים מבינים שצריכים לחזור לבסיס ושזרוע השיווק הטובה והאיכותית ביותר המקצועית ביותר וגם הזולה ביותר היא סוכן הביטוח ולכן אני שמח", ציין רוזנפלד.

נשיא הלשכה, סו"ב ליאור רוזנפלד | צילום: גיא קרן

"זה הגיע בעקבות לחץ של סוכני הביטוח. לא מתרשמים מהכתבות ורוצים לראות מעשים. אנחנו לא רוצים לקבל בכל יום פנייה של סוכן ביטוח שמוקדנית בת 21 התקשרה ללקוח והציעה בחוסר ידע ביטוחי מינימאלי להעביר את הביטוחים שלו ישירות לאותה חברת ביטוח, אותו מבוטח שהסוכן שיושב כאן באולם, ובמאמץ וביזע הביא לחברת הביטוח. לא ניתן לדבר הזה להתרחב", הדגיש.

רוזנפלד בירך על החלטת הרשות לאפשר את קבלת דו"ח היעדר תביעות מ"הר הביטוח" והדגיש כי "את המלחמה הקשה כדי שנוכל להוציא אישור היעדר תביעות במשרדי הסוכנים עשתה לשכת סוכני ביטוח יחד עם רשות שוק ההון". לדבריו, גם בעניין טיוטת החוזר של הרשות בנושא תעודות ביטוח חובה דיגיטליות, מדובר בדרישה של הלשכה מזה שנתיים.

נשיא הלשכה סקר את האיומים הנוספים על סוכני הביטוח וציין שהאיום הראשי כרגע הוא רצונן של חברות כרטיסי האשראי להיכנס לתחום הביטוח: "זה איום מיידי על מקצוע סוכן הביטוח ואנו מתנהלים בכל הערוצים. אנו לא נוותר ולא ניתן למי שיש לו כבר היום עודף ריכוזיות, למי שאוחז בכוח בלתי סביר ובלתי מידתי בארנק הכלכלי שלנו, לעסוק גם בתחומי הביטוח. לא יכול להיות שמי שיודע היום כמה משלמים על הביטוח הסיעודי או על ביטוח הבריאות, באיזו חברה ומה הפרמיה ומתי התחלנו ביטוח וכמה תשלומים נותרו – יוכל להציע ביטוחים כאשר אוחז במידע שנמסר לו שלא לצרכים האלה", אמר רוזנפלד.

חברה גדולה כבר צמצמה מוקדי שיווק ישיר | צילום: Shutterstock

"המידע שנמסר לחברת מקס, נמסר לצרכי שימוש בכרטיס אשראי ולא לצרכים אחרים. לא כדי להציע ביטוחים לעם ישראל ולעבוד מול הסוכנים בתחרות לא הוגנת ולתת לציבור שירות פחות טוב. אנו פועלים במישור הפוליטי ואולי יהיו בשורות בימים הקרובים וגם במישור המשפטי וניאבק ונגיע עד שנמצא את הפתרון. חברות האשראי לא יעסקו בביטוח".

אפקט הקורונה

נשיא הלשכה ציין כי "הענף ישנה פניו בטווח הבינוני והארוך יותר. כולנו חזינו בשתי קטסטרופות גדולות רק בחודש האחרון – בנושא נזקי מזג האוויר ובנושא נסיעות לחו"ל. אף אחד לא צפה שיפרוץ וירוס כזה וחברות הביטוח ישקלו את הכיסויים הביטוחיים גם בנושא של ביטוח נסיעות לחו"ל. אותו דבר היה בנזקי מזג אוויר כאשר משבר האקלים אותנו לפחות לא הפתיע. יש חברות ביטוח שהופתעו ובתקופה הקרובה יצטרכו לשלם עוד נזקים. אלו סיכונים שענף הביטוח לא לקח בחשבון וכנראה יצטרך להיערך גם בתקופה הבאה".

בנושא הסייבר סיפר רוזנפלד על שיתוף הפעולה של הלשכה עם מערך הסייבר הלאומי, וציין כי הלשכה עוסקת בהכשרת הסוכנים להיכנס לתחום ביטוחי הסייבר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email