רוזנפלד לחברות הביטוח: "תודיעו שלא תמכרו ביטוח דרך חברות כרטיסי האשראי"

את הדברים אמר בתגובה לדברי הממונה בנושא כניסת חברות האשראי לביטוח; שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "לא נאפשר פגיעה בסוכני הביטוח ע"י גורמים שונים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ממה שהבנו והוסבר לנו עד היום, רק AIG נענתה לפניית מקס והתקשרה עימה בהסכם. כעת אנו למדים מכם שד"ר משה ברקת מתנה זאת גם בכניסת חברות ביטוח נוספות. אם כך הדבר, הכדור עובר לחברות הביטוח ומהן אנחנו מצפים לנאמנות לסוכני הביטוח שלהן. הרי אם לשלם עמלה לחברת אשראי מדוע לא לשלם עמלה לסוכן הביטוח המקצועי, האיכותי והנאמן? מדוע להכניס שחקן נוסף ששולט כבר היום בריכוזיות בלתי נתפסת בכיס הכלכלי של אזרחי ישראל? אני קורא לחברות הביטוח – תודיעו שלא תמכרו ביטוח דרך חברות כרטיסי האשראי".

כך אמר נשיא לשכת סוכני הביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, בתגובה לדברי הממונה על רשות שוק ההון ד"ר משה ברקת בכנס EFPA (ארגון המתכננים הפיננסיים באירופה) בישראל, בשבוע שעבר, כי יתנה את כניסת חברות כרטיסי האשראי לתחום הביטוח בכך שיעבדו עם כל החברות ובעמלה אחידה.

אלי כהן וליאור רוזנפלד | צילומים: יוסי אלוני וגיא קרן

 

בשבוע שעבר ערכו ראשי הלשכה פגישות עם מובילי דעה וגורמים בממשלה וברשות שוק ההון בנושא כניסת חברות האשראי לביטוח. גם בכנס סוכנות תלפיות שהתקיים השבוע באילת אמר נשיא הלשכה כי "אנחנו מבקשים מחברות הביטוח המסורתיות – שהן לא במשחק הזה ושנציגיהן יושבים כאן בכנס, שיודיעו שהן לא ימכרו ביטוח באמצעות חברות האשראי. זו בקשה לגיטימית ובהחלט לא מוגזמת".

"קשר רצוף עם הלשכה"

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, אמר בכנס תלפיות, כי הוא נמצא בקשר רצוף בנושא עם נשיא הלשכה כדי לסייע ככל הנדרש: "סוכני הביטוח יקרים ללבי ואעמוד לצדם ככל שיבקשו. הם חשובים למשק ולכלכלה, שהם חלק בלתי נפרד ממנה וגם חשיבותם לציבור המבוטחים גדולה", אמר השר כהן והוסיף: "לא נאפשר פגיעה על ידי גורמים שונים בסוכני הביטוח".

רוזנפלד הזהיר עוד בכנס תלפיות כי הציבור יקבל שירות ישיר, נטול סוכן ושוב יהיה שבוי של החברות והכל בשם "התחרות" המלאכותית והמזיקה לציבור. "מה יש להן לעשות שם? למה הן צריכות למכור ביטוח?", שאל רוזנפלד את באי הכנס. לדבריו, כניסה של גופים כגון חברות כרטיסי האשראי למכירת ביטוחים תוביל לכך שאותם גופים "יקבלו עודף כוח, עודף ריכוזיות ועוד שליטה. הם שולטים כבר כיום בארנק הכלכלי שלנו, הם שולטים בכל חשבון הבנק שלנו".

עלולים להיפגע אנושות

נשיא הלשכה התריע בפני באי הכנס ואמר כי "אם חברות האשראי ייכנסו לענף הביטוח – 60 אלף איש שעוסקים בענף הביטוח תחת סוכני הביטוח וכל האנשים שחיים בשרשרת המזון שלנו, יכולים להיפגע בצורה אנושה". לדבריו, "חברות האשראי שייכנסו לענף הביטוח יתנו ללקוחות את מתן ההלוואה ברכישת ביטוח, הם יתנו את הגדלת מסגרת האשראי ברכישת ביטוח. החברות יודעות כבר כיום מתי מחדשים את ביטוח הרכב שלנו. הן מכירות את התשלומים ששילמנו, את הפרמיה. הן יודעות כמה אנחנו משלמים לחברת כלל על ביטוח הבריאות ולחברת מגדל על הביטוח הסיעודי. חברות כרטיסי האשראי גם יודעות שהמידע הזה נמצא אצלן".

הנשיא פנה אל השר אלי כהן בכנס וקרא לו להתערב ולמנוע את כניסת חברות כרטיסי האשראי למכירת ביטוח. "זאת לא תחרות – זאת ריכוזיות", אמר רוזנפלד לשר מעל הבמה. "את הריכוזיות הזאת צריך לעצור. לא צריך לאפשר לחברות האשראי להיכנס לענף הביטוח. ביקשתי מהשר כהן להתערב כי הוא חבר טוב של סוכני הביטוח. "אנחנו נמצאים בתקופת בחירות – אז מה בוער היום לחברות האשראי או לכל מיני פקידים, לנצל את היעדר המשילות ולהיכנס לתחום, כשאין ממשלה כיום. בואו נמתין לממשלה החדשה, בואו נמתין לבחירות. לאחר מכן אנחנו נדע להתמודד עם הגזרה הזאת, כפי שהתמודדנו עם גזרות אחרות שנחתו על סוכני הביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email