רוזנפלד: "למרות ההתקדמות במו"מ מול הרשות והרצון לפתרון המשבר, לא נוותר על העקרונות שלנו"

שבועיים מהרפורמה והמחירים רק עולים, האם רפורמת ברקת נכשלה?
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הנהגת הלשכה מנהלת מו"מ אינטנסיבי מול רשות שוק ההון בנושא החזרי עמלות לסוכנים במקרים בהם מבוטלת פוליסת ביטוח חיים (ריסק) לתקופה של עד 6 שנים ממועד ביטולה. בימים האחרונים הושגו הסכמות ויש התקדמות במו"מ.

מניתוח שערך סוכן הביטוח אלון דור, חבר הוועדה הפנסיונית בלשכת סוכני ביטוח, עולה כי הרפורמה של רשות שוק ההון, שנועדה להוזיל את מחירי ביטוחי החיים למקרי מוות (ריסק) הובילה דווקא לעליית מחירים דרמטית של 50־60% בשוק.

אלון דור | צילום: אלון ישראל ALONIS

במסגרת הרפורמה אכן עודכן תעריפון ביטוחי החיים של חברות הביטוח לתעריפים זולים יותר מהתעריפון הקודם, אולם במשך שנים חברות הביטוח וסוכני הביטוח אינם משווקים ביטוחי חיים במחירים של התעריפונים, אלא בהנחות גדולות. הנחות אלה גדלו במשך השנים עם העלייה תוחלת החיים והתגברות התחרות בענף.

לדברי אלון דור, כל חברות הביטוח הודיעו כי במסגרת התעריפון החדש שאישרה הרשות לחברות לא יינתנו הנחות ולכן בפועל מחירי הביטוח חיים לציבור עלו.

דוגמאות:
גבר בן 30 , מעשן, מבוטח במיליון שקל בהפניקס – לפי תעריפון הספר (לא נמכר בפועל) משלם 108 שקל. ההנחה הנפוצה לסוכן ביטוח ממוצע היא 40% – כך שהתעריף בפועל הוא 64.8 שקלים. לפי התעריף החדש כתוצאה מהרפורמה – המחיר הוא 101 שקל – התייקרות של 55.86%.

גבר בן 50 , לא מעשן, מבוטח במיליון שקל בהראל – לפי תעריפון הספר משלם 311 שקל. ההנחה הנפוצה לסוכן ביטוח ממוצע היא 55% כך שהתעריף בפועל הוא 139.95 שקל. לפי התעריף החדש כתוצאה מהרפורמה – המחיר הוא 218 שקל, התייקרות של 55.77%.

אישה בת 40 , מעשנת, מבוטחת במיליון שקל בהראל – לפי תעריפון הספר משלמת 153 שקל, ההנחה הנפוצה היא 55% – תעריף בפועל 68.85 שקל. לפי התעריף החדש כתוצאה מהרפורמה – המחיר הוא 111 שקל – התייקרות של 61.22%.

להלן הניתוח לפי נתונים שאסף אלון דור:

מתוך הניתוח של אלון דור

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email