רוזנפלד לנתניהו: יש להכיר בסוכני הביטוח כעובדים חיוניים

ברקע ההכנות לסגר המהודק פנה נשיא לשכת סוכני הביטוח לממשלה בבקשה להרחיב את רשימת החריגים בתקנות החירום להגבלת פעילות במקומות עבודה עקב נגיף הקורונה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשיא לשכת סוכני הביטוח פנה אל ראש הממשלה בנימין נתניהו ואל שר המשפטים בני גנץ, שר האוצר ישראל כ"ץ וח"כ יעקב אשר, יו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט, להכיר בסוכני הביטוח כעובדים חיוניים ולשלבם בהחרגות של תקנות הוראת שעה נגיף הקורונה המתייחסות להגבלת פעילות במקומות עבודה.

"בהמשך לעובדה כי הקורונה הוכרזה כמגפה עולמית, והודעת רוה"מ על כוונתה של הממשלה להוביל לסגר נוסף לאור רמת התחלואה העולה מיום ליום, באופן אשר יגביל את מקומות העבודה, אנו פונים אליכם בשמם של כלל סוכני הביטוח בישראל אשר מספקים בימים אלו שירותי תמיכה לציבור בישראל בבקשה כי יתוקנו תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש באופן בו ב'מגזר פיננסי', סעיף 1 לענף 'שוק ההון' יורחב כך שיוסיף את סוכני הביטוח יחד עם חברות הביטוח באופן הבא:

"גוף מוסדי כהגדרתו בחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח) התשמ"א-1981 להלן חוק הפיקוח על הביטוח וסוכני הביטוח הפועלים בשמו", מבקש רוזנפלד בפנייתו.

סו"ב ליאור רוזנפלד | צילום: באדיבות הלשכה

עוד מפרט נשיא הלשכה בפנייתו לראש הממשלה: "אנו נמצאים בתקופה של אי ודאות, וציבור המבוטחים נושא את עיניו אל סוכני הביטוח כדי שאלו יעניקו לו פתרונות מתאימים כפי שהם פועלים ופעלו לאור עשרת החודשים אשר חלפו במהלך המשבר בו אנו מצויים.

"סוכני הביטוח פועלים להושיט יד ולסייע לציבור המבוטחים, הן ביחס לחסכונות המתכווצים מיום ליום והן ביחס לביטוחים השונים שכה נדרשים בימים אלו, במספר מישורים לרבות ביטוחים עסקיים, משמעויות החיסכון הפנסיוני לעובדים מבוטחים אשר הוצאו לחל"ת, הוחזרו מחל"ת ושוב הוצאו, לרבות הפסקות עבודה, חידושי ביטוח רכב ודירה, בריאות, סיעוד, תאונות וא.כ.ע אשר לצערנו, נתקלנו במקרים שכאלה ביתר שאת בקרב המבוטחים בתקופה זו".

חיוניות הסוכנים

"למותר לציין", טוען סו"ב רוזנפלד, "כי אלו רק חלק קטן מהפעילות אשר סוכני הביטוח פועלים לספק לציבור בישראל. יתרה מכך, חברות הביטוח אשר הוחרגו בתקנות לא מספקות שירותים ישירות לציבור, חרף היותן מפעלים חיוניים, אלא באמצעות סוכני הביטוח, ולכן חיוניות סוכני הביטוח הינה בסיסית והכרחית בימים אלו כעובדים המשלימים את הצורך של המשק הישראלי ברכישת ביטוח.

זה הזמן לתקן ולהוסיף את ההרחבה לתקנות כדי לאפשר לציבור המבוטחים בישראל לקבל שירות מסוכני הביטוח בימים קשים אלו. נבהיר כי בקשה שכזו כבר הועלתה בעבר על סדר היום וזו העת לשלב את סוכני הביטוח בתקנות", מסיים נשיא הלשכה את מכתבו.

יש לציין, כי הלשכה פעלה מתחילת משבר הקורונה לשלב את סוכני הביטוח כעובדים חיוניים במסגרת תקנות החירום. הגדרה כזאת עלתה בדיון בוועדת הכספים בכנסת באותה תקופה, אז אף  הודיע הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון, ד"ר משה ברקת, כי הוא ימליץ לשר הרווחה להגדיר את סוכני הביטוח כ"מקצוע חיוני". אלא שמאז לא קודמה ההמלצה.

בהמשך לפרסום תקנות הממשלה הוציאה הלשכה ביום ה' עדכון יועמ"ש המפורסם כאן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email