רוזנפלד לשרים: העניקו לסוכנים היתר עבודה במהלך הסגר

נשיא הלשכה מבקש להרחיב את הוראת השעה כך שגם סוכני הביטוח ייכללו בה לאור נחיצות פעילותם שהוכחה בסגר הקודם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד פנה בדחיפות, ערב הסגר המתהדק, אל שר הכלכלה עמיר פרץ, שר הרווחה איציק שמולי, שר האוצר ישראל כץ, שר הבריאות יואל (יולי) אדלשטיין וליו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר וביקש את הוספת סוכני הביטוח במסגרת רשימת העיסוקים החיוניים לצד חברות הביטוח.

"הסגר הראשון הוכיח את הצורך בסוכני הביטוח ואנו נמצאים בתקופה של אי ודאות, מאות אלפי עובדים מוצאים לחל"ת ומשנים סטטוס תעסוקתי וציבור המבוטחים נושא את עיניו אל סוכני הביטוח כדי שאלו יעניקו לו פתרונות מתאימים", כותב רוזנפלד בפנייתו לשרים.

ליאור רוזנפלד. צילום: גיא קרן

עוד מציין נשיא הלשכה במכתבו: "סוכני הביטוח פועלים להושיט יד ולסייע לציבור המבוטחים, הן ביחס לחסכונות המתכווצים מיום ליום והן ביחס לביטוחים השונים שכה נדרשים בימים אלו, במספר מישורים לרבות ביטוחים עסקיים, משמעויות החסכון הפנסיוני לעובדים מבוטחים אשר הוצאו לחל"ת, חידושי ביטוח רכב ודירה לחודש אוקטובר ובכלל. למותר לציין כי אלו רק פעולות כלליות אשר סוכני הביטוח פועלים לספק לציבור בישראל.

"יתרה מכך, חברות הביטוח אשר הוחרגו בתקנות לא מספקות את מרבית השירותים באמצעות סוכני הביטוח, ולכן חיוניות סוכני הביטוח הינה בסיסית והכרחית בימים אלו", מדגיש רוזנפלד ומציין כי "במהלך הסגר הראשון נתקלנו במקרים בהם מבוטחים נותרו ללא ביטוח וחברת הביטוח דחתה אותם בגלל שהם לא חידשו ביטוחים בסגר; חברת הביטוח, חרף האפשרות להאריך כיסויים ביטוחיים ללא הסכמת הלקוח, לא עשתה כן – אסור למקרים כאלה לקרות.

"משכך, זה הזמן לתקן ולהוסיף את ההרחבה לתקנות ולאפשר לציבור המבוטחים בישראל לקבל שירות מסוכני הביטוח בימים מורכבים אלו", טוען נשיא הלשכה.

על פי הבקשה: "בהמשך לעובדה כי הקורונה הוכרזה כמגפה עולמית, והודעת רוה"מ על כוונתה של הממשלה להעביר תקנות אשר יגבילו את מקומות העבודה למפעלים חיוניים בלבד וקביעת סגר מוחלט למשך שבועיים – אנו פונים אליכם בשמם של כלל סוכני הביטוח בישראל אשר מספקים בימים אלו שירותי תמיכה לציבור בישראל בבקשה כי יתוקנו תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה) הגבלת פעילות במקומות עבודה (תש"ף־2020) באופן בו ב'מגזר פיננסי' סעיף 1 לענף 'שוק ההון', בתוספת הראשונה יורחב כך שיוסיף את סוכני הביטוח יחד עם חברות הביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email