רוזנפלד לשר האוצר ולממונה: "יש להקל על סוכני הביטוח בגובה האגרה השנתית"

עקב משבר הקורונה פנה נשיא הלשכה לשר האוצר כץ ולממונה ברקת למתן הקלות לסוכני הביטוח והציע הוזלה של 50% לתקופה של 3 שנים באמצעות הוראת שעה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"לאור התקופה הקשה בה מצוי ציבור סוכני הביטוח ורגע לפני סיום שנת 2020, לקראת חידושי אגרת רישיון הסוכן, אנו פונים אליך כשר הממונה ולראש הרשות הנכבדים בבקשה כי תבחנו עקב המצב הכלכלי אשר נכפה על סוכני הביטוח, הקלה בגובה האגרה השנתית לסוכן הביטוח הקבועה בתקנות הפיקוח על עסקי ביטוח".

כך כותב נשיא לשכת סוכני הביטוח סו"ב ליאור רוזנפלד, בפנייה דחופה שהעביר לידי שר האוצר ישראל כ"ץ והממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת.

רוזנפלד מנמק את הבקשה בכך שמשבר הקורונה הביא את סוכני הביטוח למצב של מאבק עיקש וקשה על פרנסתם בשנה האחרונה, כמו גם כלל בעלי העסקים בישראל.

השר ישראל כץ | צילום: ששון תירם

"יש לזכור כי סוכני הביטוח העצמאיים הינם בעלי עסקיים חופשיים ועצמאים אשר שוקדים על קיום עסקיהם מידי יום ביומו תוך שהם מעסיקים לא מעט משפחות ועובדים רבים בענף. למותר לציין כי בתקופת הקורונה היו אלה סוכני הביטוח אשר שימשו משענת איתנה ומקצועית לציבור החוסכים בישראל ולציבור המבוטחים בסיוע ובעזרה ככל יכולתם לצורך יצירת מטריה ביטוחית שתגן על המבוטחים, כמו גם תאפשר להם הגנה רחבה והתאמות לכיסויים הנדרשים עקב המשבר. בנוסף, סוכני הביטוח כפופים לחובות רגולטוריות ותשלומי מס מלאים שוטפים לרשויות השונות במדינה ובין היתר הם יידרשו בקרוב לשאת בעלות אגרת הרישיון השנתית", מציין נשיא הלשכה בפנייתו.

הקלה לצד הכרה

עוד אומר רוזנפלד כי "הפחתה זו בשנת העסקים הבאה תהווה אף מחווה של הבנה והכרה בקשיים של סוכני הביטוח ועל עמידתם האיתנה לטובת ציבור המבוטחים בישראל בחודשים הקשים אשר חלפו לאורך שנת 2020 . יתרה מכך, יש לזכור כי תקופת הקורונה בה אנו נמצאים, פגעה בהיקפי ההכנסות של סוכני הביטוח, הכנסותיהם צומקו, הם נאלצו להוציא עובדים לחל"ת וסופה של המגיפה מי ישורנו?".

על פי הצעת הלשכה, התקנות יתוקנו כהוראת שעה באופן שבו יתווסף סעיף אשר קובע כי ביחס לתקנה 5 לתקנות תקבע הנחה בשיעור של 50% למשך 3 שנים החל משנת 2021. בנוסח מוצע: "סכום האגרה השנתית לפי תקנה 5, יהיה בשיעור של 50% מן הסכום הנקוב בתקנה זו".

רוזנפלד מציין את סכומי האגרה הנגבים כיום ביחס לסוכן ביטוח לשנת 2020: 905 שקל לסוכן ביטוח עצמאי; 1,810 שקל לסוכן ביטוח תאגיד.

"אנו סמוכים ובטוחים כי הקלה זו תסייע לציבור הסוכנים ונשמח להרחיב בשיחה ככל שנדרש על מנת לקדם תיקון חקיקתי זה בימים מאתגרים אלו", מסיים רוזנפלד את פנייתו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email