רוזנפלד: "מיקי לוי נכשל פעמיים להעביר את הצעת החוק וייכשל גם בשלישית"

נשיא הלשכה מגיב להגשה מחדש של הצעת החוק שתתיר שיווק של ביטוח נסיעות ע"י סוכני הנסיעות: "ח"כים מכל הסיעות", כולל יו"ר ועדת הכספים הבינו את החשיבות שביטוח נסיעות יימכר בידי סוכני הביטוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ח”כ מיקי לוי הגיש מחדש את הצעת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (תיקון – היתר לשיווק ומכירה של ביטוח נסיעות לחו”ל, התשע”ט־2019). הצעת החוק נועדה להסדיר את מכירת ביטוחי הנסיעות לחו”ל על ידי סוכני הנסיעות, זאת בעקבות החלטת הממונה על שוק ההון כי מכירת מוצר ביטוח תיעשה על ידי גוף מפוקח, אשר סוכני הנסיעות אינם נמנים בו.

ח"כ לוי: "כפי שפעלתי בשנים האחרונות, עם השבעת הכנסת ה־22 , הנחתי על שולחנה את הצעת החוק שתכליתה לאפשר לסוכני הנסיעות להמשיך למכור ביטוחי נסיעות, כפי שהיה לאורך השנים האחרונות ובדומה לנהוג במדינות ה־OECD, באופן שיטיב עם הציבור הישראלי וייצר גם תחרות בריאה בענף.

מיקי לוי | צילום: יש עתיד

"מדובר במוצר פשוט לטווח הקצר והאיסור שהוטל על סוכני הנסיעות למכרו מעלה חשש שחלילה אזרח ישראלי יצא ללא ביטוח ומצב זה מדאיג מאוד ומחייב חשיבה מחדש. על כן, בכוונתי לפעול בחודשים הקרובים, עם כינונה של הממשלה, לקידום הצעת החוק – בתקווה שאוכל לעשות זאת מספסלי הקואליציה. הצעת החוק תתקן עוול והחלטה שגויה שניסיתי לשנותה ללא הצלחת בכנסת ה־20 ואני מקווה כי בכנסת הזו אצליח גם במשימה הזו, לטובת הציבור הישראלי".

מתעלם מהנחיות הממונה

נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, הגיב לדבריו: "ח"כ מיקי לוי ניסה גם לפני שתי קדנציות לקדם הצעת חוק דומה ביחד עם ח"כ רוברט אילטוב ונכשל. גם בכנסת הקודמת הוא נכשל ונעשה הכל שגם בכנסת הקרובה הוא ייכשל.

"חבל שח"כ לוי מתעלם באופן שיטתי מהנחיות הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, שבחוזר חד משמעי, אסר על מי שאין לו רישיון למכור ביטוח, כולל סוכני הנסיעות. למעשה, רשות שוק ההון הנחתה באופן ברור, כי החל מה־1 במאי 2019 חל איסור על סוכני הנסיעות למכור ביטוח נסיעות. חודשיים לאחר מכן גם בג"צ אשרר את הנחיית הרשות וקבע שהיא עומדת בעינה. רק מי שמורשה לעסוק בביטוח ובעל רישיון יכול למכור ביטוח נסיעות. כנראה שלח"כ לוי הנושא עדיין לא ברור.

"הלובי הפוליטי של הלשכה הוא לובי חוצה מפלגות. אנחנו לא נשענים רק על חברי כנסת מהליכוד שנבחרו מחדש, כפי שטוען ח"כ לוי. חברי כנסת מכל הסיעות ובתוכם יו"ר ועדת הכספים, הבינו את החשיבות של מכירת ביטוח נסיעות רק בידי בעלי רישיון, כי רק הם יודעים למכור את הביטוח הנכון".

מכירות רשלניות

נשיא הלשכה מוסיף: "לא ברור מה מניע את הדרייב שלו לאפשר לסוכני הנסיעות, שהמכירות שלהם התגלו כמכירות רשלניות לא פעם, להמשיך למכור ביטוח. על איזה מידע מקצועי הוא מתבסס? הוא בדק פעם פוליסת ביטוח נסיעות? מה היא כוללת? מי עומד מאחוריה בשעת תביעה? מיקי לוי רץ עם סופר מוטיבציה לאפשר לאנשים לא אחראיים למכור ביטוח זה.

"ביטוח נסיעות הוא לא מוצר מדף, הוא ביטוח מורכב שצריך להימכר רק על ידי בעל מקצוע שיודע להתאים אותו למהות הנסיעה ואפיון המבוטח. רצוי שח"כ לוי יעשה שיעורי בית לפני שהוא יוצא בהצהרות בומבסטיות לפיהן סוכני הנסיעות ישובו למכור ביטוח נסיעות בתוך שנה. אני מבטיח לעשות הכל שלא רק בשנה הבאה, אלא בכל השנים הבאות, סוכני הנסיעות לא ימכרו ביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email