רוזנפלד נגד שתיקת היצרנים: "לא נקבל משוואה בה יציבות החברות עומדת לפני הסוכנים"

נשיא הלשכה נאם בטקס הפתיחה של הכנס הפנסיוני ה־40 לקול תרועת הסוכנים, יצא נגד היצרנים ופנה גם למנכ"לי החברות: "השמיעו קולכם מול האוצר בצורה ברורה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"ההחלטה להטיל עונש קולקטיבי של החזר עמלות שש שנים אחורה היא לא נכונה, לא מקצועית ולא מידתית. אחרי ששתקתם בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל וההסכם לרבים, כבר חודש שאתם שותקים גם בנושא הריסקים – השתיקה שלכם תפגע רק בכם". כך אמר נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, בטקס הפתיחה של הכנס הפנסיוני ה־40 של הלשכה שהתקיים ביום שני בערב במלון הרודס באילת.

בטקס הפתיחה השתתפו: הממונה על רשות שוק ההון, ד"ר משה ברקת, יו"ר איגוד חברות הביטוח, יאיר המבורגר, ח"כ איציק שמולי, ראש עיריית ירושלים לשעבר והמועמד לכנסת מטעם מפלגת הליכוד, ניר ברקת, נשיאת לשכת רואי החשבון, איריס שטרק וראש עיריית אילת מאיר יצחק־ הלוי.

רוזנפלד בכנס הפנסיוני 2019 | צילום: באדיבות הלשכה

רוזנפלד הוסיף בנושא הריסקים ואמר: "אנחנו לא נקבל משוואה בה יציבות החברות עומדת לפני הסוכנים. הענף הזה יהיה שוויוני בפני כולם. עד לפני חודש לא הייתה כל בעיה ביציבות כאשר נתנו הנחות של: 30, 40, 50 ואפילו 60% לכל החיים. אז לא הייתה בעיה של יציבות חברות הביטוח והיא לא קיימת גם עכשיו. אנחנו בעיצומו של מו"מ מול רשות שוק ההון בנושא זה ואני מקווה שתימצא הדרך להסכם הוגן לטובת ציבור החוסכים והסוכנים.

"אין מקום לשתיקה בענף הביטוח, ההיפך הוא הנכון. דווקא אלו שלא מוותרים, אלו שבוחרים להוביל בעקשנות הם גם המנצחים בסופו של דבר. כולנו מכירים את הסרט שתיקת הכבשים, בחודש האחרון חזינו במציאות חזקה מכל סרט והיא שתיקת היצרנים. שתקתם כאשר רצו לעצור לנו את העמלות בהסכם לרבים, שתקתם כאשר רצו לאפשר לסוכני הנסיעות להמשיך למכור ביטוח ללא רישיון. אתם שתקתם ואנחנו ניצחנו. כבר חודש שאתם שותקים גם בנושא הריסקים. השתיקה שלכם תפגע רק בכם".

רוזנפלד פנה גם למנכ"לי החברות ואמר: "השמיעו קולכם, הביעו דעה מול האוצר בצורה ברורה ושאינה משתמעת לשני פנים, אמרו שאתם רוצים לשמור על שותפי האמת שלכם מזה עשרות שנים, אמרו – אנחנו רוצים לשמור על סוכני הביטוח. לא רק מותר לכם, אתם מחויבים לעשות זאת לציבור שיושב כאן וגם לציבור בישראל ובכל פרסום שלכם חייבת להיות הפנייה גם לסוכני הביטוח".

עוד הדגיש נשיא הלשכה: "לדאוג לציבור זה לא רק להוריד תעריפים, לדאוג לציבור זה לא רק לשמור על יציבות בעלי ההון. לדאוג לציבור זה לענות ב־23:00 בלילה למבוטח חרד. לדאוג לציבור זה ללוות מבוטח בטיפול רפואי מציל חיים. לדאוג לציבור זה לרוץ למקום התאונה של המבוטח במוצאי שבת ולסייע לו. אנחנו ציבור נחוש, שאוהב את העבודה שלו, אנחנו לא נוותר על המקצוע שלנו", סיים רוזנפלד לקול תשואות הסוכנים.

יחד ננצח

"אני בא ממפלגת הביטוח – חברות ביטוח וסוכנים יחד. לא אחד נגד השני. כי אחד לא יכול בלי השני“. כך פתח את נאומו בערב הפתיחה, יו“ר איגוד חברות הביטוח ויו"ר קבוצת הראל, יאיר המבורגר, שדיבר אחרי הפוליטיקאים ניר ברקת וח"כ איציק שמולי. לדבריו, ענף הביטוח מנהל 6.1 טריליון שקל, וצבירה חדשה של 140 מיליארד שקל בכל שנה.

המבורגר התייחס לד"ר משה ברקת, הממונה החדש על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ואמר: ”ברקת הוא איש נכון לתפקיד. הוא רואה את כל התמונה. הוא ידאג ללקוחות לא פחות מקודמיו, אבל גם לאיזון בינם לחברות ולסוכנים. ממונה לא יכול לומר שהוא דואג רק ללקוחות. אני מודה לברקת על הכבוד שהוא רוחש לנו. הרי מגיע לנו כבוד, לא עשינו שום דבר רע“.

בסיום דבריו אמר המבורגר: "אמנם אין תחליף לסוכן הביטוח, אבל גם אתם תצטרכו לשנות דיסקט. חברות הביטוח מספקות לכם הרבה כלים. יחד ננצח“.

וידאו: מתוך עמוד היוטיוב הרשמי של לשכת סוכני ביטוח/ באדיבות הלשכה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email