רונן אגסי לא יתמודד על תפקיד מנכ"ל מגדל ביטוח

המועמד מטעם בעל השליטה שלמה אליהו החליט להישאר בתפקידו הבכיר בבנק לאומי. הליך מינוי המנכ"ל הוקפא בינתיים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הדרמה סביב מינוי המנכ"ל הבא של חברת מגדל ביטוח קיבלה תפנית נוספת היום, כשרונן אגסי, ראש החטיבה העסקית בבנק לאומי, והמועמד מטעם שלמה אליהו לתפקיד, הודיע הבוקר לאליהו כי הוא מוותר על ההצעה ונשאר בתפקידו הבכיר בלאומי. יש לציין כי אגסי הופיע לפני מספר ימים בפני ועדת האיתור. מקורות במגדל טוענים כי אגסי שלח את המכתב לאחר שהבין גם שוועדת האיתור שבראשות יו"ר החברה יפתח רון-טל, לא תבחר בו. עם זאת, ההערכה היא שהחלטת אגסי לדחות את ההצעה נבעה בעיקר מלחצים שהיו עליו מכיוון ראשי בנק לאומי.

רונן אגסי. צילום: יח"צ, באדיבות בנק לאומי

אתמול, כנראה לאחר שהיה ברור לבעלי השליטה במגדל כי אגסי לא יתמודד על התפקיד, הוחלט בחברה, כנראה בלחץ אליהו, להקפיא את הליך בחירת המנכ"ל בשלב זה. אתמול קיבלו חברי הדירקטוריון הודעה מיו"ר החברה רון-טל כי לא יתקיים בשלב זה דיון המשך לבחירת המנכ"ל. יש לציין, כי מנכ"ל החברה הנוכחי רן עוז ייכנס לתפקידו החדש כמנכ"ל ישראכרט בתחילת נובמבר, ולכן לא ברור כיצד ניתן לדחות את הליך בחירת המנכ"ל, והאם יספיקו בחברה למנות מנכ"ל חדש קודם לעזיבת עוז.

כפי שפורסם, היו"ר רון-טל התנגד למועמדותו של אגסי לתפקיד מנכ"ל מגדל ביטוח, ולאחר פרישת אגסי מהמרוץ לתפקיד, נותרו שני מועמדים חיצוניים לחברה בהם הוא תומך: ידין ענתבי (לשעבר הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר) המשמש מאז 2008 כראש חטיבת השווקים הפיננסיים והפעילות הבינלאומית בבנק הפועלים, ושגיא יוגב ששימש עד יוני האחרון כמנהל חטיבת ביטוח כללי בחברת הביטוח הראל.

בקבוצת מגדל סירבו להגיב על הדברים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email