רוסיה מקימה קרן לחילוץ חברות הביטוח מקשיים

הקרן תהיה דומה בצורת הפעילות לקרן הממשלתית שחילצה את הבנקים הרוסים שנקלעו למשברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בפרלמנט הרוסי מתנהלים דיונים על הקמת קרן ממשלתית לחילוץ חברות ביטוח מקשיים. הקרן תהיה דומה בצורת הפעילות לקרן הממשלתית שחילצה את הבנקים הרוסים שנקלעו למשברים. היא חילצה כבר שלושה בנקים במהלך השנה שעברה.

חברות ביטוח גדולות מושפעות ממצב מגזר הבנקאות הרוסי, מכיוון שהן נמצאות בבעלות הבנקים הגדולים במדינה.

ראש איגוד חברות הביטוח של רוסיה איגור וורג’נס הזהיר, כי חברות ביטוח רוסיות תזדקקנה לפעולת חילוץ ממשלתית. הוא ציין, שהמשבר בבנקאות הרוסית וכלכלה חלשה מסכנת את חברות הביטוח. כבר בשנה שעברה הממשלה הרוסית חילצה את ענק הביטוח הרוסי ROSGOSSTRAKH מהמשבר הפיננסי.

ממשלת סין מזרימה מיליארדי דולר לחילוץ קונצרן הביטוח אנבנג

ממשלת סין הזרימה כ־8 מיליארד דולר כדי לחלץ את קונצרן הביטוח הסיני אנבנג. היא לוחצת על הקונצרן למכור נדל”ן וחברות ביטוח שנרכשו מחוץ לסין. כזכור, אנבנג התעניינה גם ברכישת חברת ביטוח בישראל.

הרגולטורים הסיניים תפסו את השליטה בחברת אנבנג בפברואר לאחר שיו”ר החברה וו שיאוהוי נעצר והועמד למשפט. וו הואשם בביצוע הונאה של כ־10.4 מיליארד דולר על ידי מכירות לא מורשות של פוליסות ביטוח להשקעה כדי להגדיל את ההון של החברה. בנוסף הואשם וו בפרסום הודעות פיננסיות מטעות ושימוש בכסף שגויס מההונאות לפירעון חובות ולצרכים אישיים.

השלטונות הסינים יצאו בביקורת על ההתנהלות של אנבנג וכל החברות הבנות שלה בכל הנוגע לרכישת נכסים וחברות מחוץ לסין. בין היתר, החברה רכשה את הבעלות על מלון היוקרה וולדורף אסטוריה בניו יורק במחיר שיא, כחלק ממסע עולמי של רכישת נכסים. הרשויות האמריקאיות מנעו לפני יותר משנה את כוונת אנבנג לרכוש חברת ביטוח אמריקאית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email