רוצה לשכה חזקה? שאל אותי כיצד!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ברצוני להציג בפניכם כמה נתונים יבשים: לשכת סוכני ביטוח בישראל קיימת 72 שנה. הלשכה מונה 4,200 חברי לשכה, בעלי רישיון סוכן ביטוח. פעילותה השוטפת מתבצעת באמצעות 12 עובדים שכירים (מנכ"ל, מזכירות, הנהלת חשבונות).

כיום ישנם כ-200 סוכני ביטוח הפעילים בהתנדבות מלאה בוועדות השונות, במועצה הארצית ובוועד המנהל. כסוכני ביטוח, עולות לא פעם השאלות והתהיות – "מדוע בכלל צריכים לשכה?", "במה הלשכה תורמת לי?", "לא חבל על הכסף שאני משלם מדי שנה על דמי החבר?" כבר נאמרו על סוכני הביטוח קלישאות רבות, כמו "זאבים בודדים", שכל אחד דואג לעצמו ולכיסו ותו לא.

אבל אם נסתכל סביב, לכל מקצוע חופשי שאנחנו נתקלים בו ועובדים אתו ביום-יום – עורכי דין, רואי חשבון, מהנדסים, ואפילו חברות ביטוח – יש גוף שמאגד את בעלי המקצוע ודואג לאינטרסים שלהם. ולא בכדי: התאגדות היא כוח שלא יסולא בפז.

לשכת סוכני הביטוח שקיימת כבר עשרות שנים היא הגוף היחידי בישראל שדואג לסוכני הביטוח – ורק לסוכני הביטוח. פעילות הלשכה, כל כולה, מוקדשת לראיית העתיד, טיפוח המקצועיות ורווחת הסוכנים. ללא לשכה ניהפך לפרשים בודדים, ללא כוח וללא ייצוג ראוי מול הרגולציה או מול חברות הביטוח.

לשכה חזקה, כזו שמונה אלפי סוכני ביטוח, היא גוף שאי אפשר להתעלם ממנו. היא גוף שדואג וידאג לחזק את מעמד הסוכן ותדמיתו, להביא את הסוכן המקצוען (ולא את הטלפן) למרכז הבמה, היא לשכה שצופה פני עתיד ורואה לנגד עיניה את האינטרסים של כל אחד מאתנו. בכלכלה יש מושג שנקרא "FREE RIDER" ומתייחס למי שנהנה ממשאבים, ממוצרים, או משירותים מבלי לשלם עבור עלות ההטבה.

בדומה לכך, גם אצלנו הסוכנים, ישנם כאלה שלא נמנים על חברי הלשכה, ובכל זאת נהנים ביום-יום מהפעולות הענפות שעושה הלשכה למען ציבור הסוכנים. אציין רק כמה דוגמאות קטנות לכך: לשכת סוכני הביטוח הצליחה, לאחר דין ודברים ממושך ומאבקים רבים מול משרד האוצר, לייצר מצב שבו חוזר ייפוי הכוח יוגש אחת לעשור, ולא כל חמש שנים כפי שדרשו במשרד האוצר; הלשכה הודפת שנה אחר שנה את חוזר העמילות ומנסה לדחוק אותו; וכן קיום דיוניים רבים ושונים בוועדת הכספים של הכנסת לפחות פעמיים בחודש; התמודדות עם סוגיית הטעיית הציבור על ידי חברות ביטוח שונות והעלאת מעמדו הציבורי של סוכן הביטוח; התמודדות עם חוזרי משרד המפקח (חוזר החידושים, מסמכי ההנמקה, ועוד ועוד).

את כל אלו לשכת סוכני הביטוח עושה עבור כלל הסוכנים, גם אלה שאינם נמנים על חבריה. אבל, וזה אבל גדול, כמו שידוע על פי חוק הטבע – החזק מנצח. אנחנו, כן אתה שקורא את זה, ואני וכל יתר הסוכנים חייבים לחזק את הלשכה ולאפשר לה להמשיך ולעשות את עבודתה ולהעצים את פעילויותיה, באמצעות מהלך של גיוס חברים חדשים לשורות הלשכה, צעירים ומבוגרים כאחד.

לשכה חזקה זו לשכה שתמנה לכל הפחות 7,000 – 6,000 סוכנים בעלי רישיון סוכן, שיתנדבו לקדם ולסייע לפעילויות הלשכה, עבורם ועבור כלל הסוכנים. זהו מהלך חיוני ונדרש שיגרום לחיזוק הלשכה, לתדמית סוכני הביטוח, לרווחתם הכלכלית והאישית ובכך יביא לתרומה אדירה לענף הביטוח בישראל. אני כבר חבר. ואתה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email