רוצים לפרוש מתחום הביטוח? כך תזהו אם הגיע הזמן ותעשו זאת נכון

השינויים בתחום הביטוח עשויים להתיש ולהעלות מחשבות על פרישה. אך אם תעריכו נכון את מצבכם באופן אמיתי ותתכוננו היטב ליום שאחרי, תוכלו לפרוש בצורה נעימה, רווחית ובלב שלם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כאשר אתם שואלים את עצמכם מול הראי מה צופן העתיד שלכם, בפנים אתם יודעים שזה הזמן ”לחתוך“. כשמדובר במכירת התיק – השאלה היא לא האם אתם יכולים, אלא האם אתם מוכנים לשחרר? לא כולם רוצים ויכולים להתמודד עם אופיו הדינמי של עולם הביטוח המתחדש: רגולציה, עומס תפעולי, ירידה בעמלות, מעבר לעולם הדיגיטלי ותחרותיות. מרגישים שנמאס לכם? התעייפתם? תפרשו בשיא! מותר לומר בפה מלא, מבלי להתבייש ולהרגיש אשם, ש"נגמר לי הסוס", שאני בוחר לפרוש ממרוץ המרתון הזה.

סוכנים רבים נגררים בעייפות ואינם מעניקים שרות מיטבי ללקוחותיהם. הם אומללים ומאמללים את סביבתם. סוכנים אלו קמים בבוקר נטולי אנרגיות, סוחבים את עצמם למשרד, קורסים תחת העומס התפעולי, מתנהלים בצורה תגובתית ולא בדרך של יוזמה, ובעיקר מתלוננים ומקטרים על מר גורלם. ייתכן שסוכנים אלו מגיעים לכנסים רבים ונהנים לשמוע על החידושים בענף, אך הם אינם מיישמים שום דבר ממה שנאמר שם. מאפיין נוסף במצב כזה הוא תחלופה גבוהה של עובדים. הלקוחות מרגישים את האנרגיות הנמוכות ולאט לאט מצביעים ברגליים.

לכן, לאותם סוכנים יש רק שתי אופציות: לקחת את עצמם ולעלות כיתה, או לחדול. מי שנשאר במקום – הולך אחורה. סוכן שלא עולה למגרש ומתאמן בנחישות כדי לרכוש ולהטמיע את המיומנויות החדשות, לא ישרוד. התעייפתם? אתם מרגישים שאין לכם כוח להמשיך במרוץ המטורף הזה? נגמרה התשוקה? זאת לא בושה לקבל החלטה למכור את העסק. רק חשוב לעשות זאת נכון כדי לשמר את הלקוחות, לשדרג את הצוות ולהרוויח בצורה מיטבית ממכירת הנכס שטיפחתם במשך שנים רבות. זכרו, התיקים שלכם הם הנכסים שלכם והם שווים הרבה כסף!

%d7%a8%d7%90%d7%95%d7%91%d7%a0%d7%99
בניתם אימפריה וההחלטה למכור אותה היא לא רק כלכלית

פרק חדש

בשנה הקרובה סוכנים רבים ימצאו את עצמם בצומת של הכרעות בו הם נדרשים לקבל את ההחלטה: האם וכיצד למכור את העסק – ויפה שעה אחת קודם. עבדתם קשה, בניתם אימפריה וההחלטה למכור אותה היא לא רק כלכלית אלא גם רגשית.

תכנון מוקדם וחשיבה מושכלת ימנעו הפסדים ועגמת נפש, או במילים אחרות: הם יסייעו לכם לקבל את התמורה הכספית המרבית. בנקודת זמן זו, מומלץ להיעזר ביועץ חיצוני כדי לקבל את ההחלטות ממקום של בחירה ועוצמה. גורם מקצועי כזה, יסייע לכם להתבונן בתמונה הגדולה ולבחון את כל האפשרויות:

מה עושים ביום שאחרי?

• איך הופכים את השנים הבאות להזדמנות של צמיחה?

• איך מגייסים את המטענים האישיים העצומים שבתוכנו כדי ליצור תכנים חדשים ואיכות חיים?

• איך מארגנים מחדש סדר יום איכותי ומעצים?

• כיצד נחשפים ומפתחים תחומי עניין חדשים ומרתקים? כיצד יוצרים ומחזקים קשרים חברתיים ומשפחתיים?

תכנון נכון של היום שאחרי, מאפשר לכם לעצב מחדש את חייכם וליצור פרק חדש ומשמעותי בחיים שאחרי הביטוח. זה המקום שמאפשר לכם לקחת את הניסיון והידע שצברתם ולייצר לעצמכם את הדבר הגדול הבא.

הכותבת היא יועצת הלשכה לגביית דמי טיפול

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email