"רכישת ידע וכלים בתחום המיסוי יחסכו כסף ללקוחות שלכם ויוסיפו לכם הכנסות"

לקראת קורס מיסוי לשכירים ועצמאים במכללה לפיננסים וביטוח – סו"ב אודי אביטל בראיון עם המנחה ליאת ארמי, יועצת מס
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מרבית העובדים במשק הינם שכירים. שלא כמו העצמאים, להם יש יועצי מס ורואי חשבון האחראים על מכלול ההיבטים המיסויים, ללקוחותיכם השכירים אין איש מקצוע שמטפל בהם במכלול היבטי המס, דואג לאופטימיזצית המיסוי שלהם בכל הקשור להוצאות מוכרות, פטורים, קיזוזי הפסדים בבורסה, נקודות זיכוי ועוד.

כמה פעמים פנו אליכם לקוחות בשאלה בתחום מיסוי, והפניתם אותם למי שחשבתם שהוא מומחה בתחום? היום לשכת סוכני ביטוח, באמצעות המכללה לפיננסים וביטוח, מציעה לך להשאיר את הכסף בבית, כלומר אצלכם הסוכנים. סוכני הביטוח חייבים בכל ייעוץ לקחת בחשבון את זוויות המיסוי ואסור להם להישאר ללא מענה מול הלקוח; רכישת ידע וכלים בתחומי המיסוי תגדיל את סל המוצרים שלכם וההכנסות ותחסוך ללקוחות שלכם הרבה כסף.

לשם כך, הוועדה הפיננסית בשיתוף המכללה לפיננסים וביטוח הרימה את הכפפה ופתחה מסלול הכשרה ייחודי העוסק באופן מקיף במיסוי לעובדים שכירים ועצמאים. את הקורס תוביל יועצת המס ליאת ארמי, מרצה מובילה באוניברסיטאות ומכללות רבות, המתמחה במיסוי יחיד ומיסוי פרישה. לקראת פתיחת הקורס ביום שני ה־25 ביוני, קיימנו איתה ראיון:

מהם התחומים והנושאים שנלמדים בקורס מיסוי לשכירים ועצמאים?
"במהלך הקורס נלמד כיצד מגיעים מהכנסה ברוטו למס הכנסה לתשלום, כאשר בחישוב לוקחים בחשבון הוצאות מוכרות, פטורים, קיזוזי הפסדים, חישובי מס, נקודות זיכוי וזיכויים אחרים. מעבר למבנה הדוח נלמד תכנוני מס, חוקיים כמובן, שיקטינו את חבות המס ללקוחות שלנו".

למי מיועד הקורס?
"לסוכני הביטוח, מתכננים פיננסיים, יועצים פיננסיים, יועצים פנסיונים, ואנשי כספים. בכל פעולה פיננסית שאנו מבצעים, שיקול המס הינו אחד השיקולים העיקרים".

איש הכספים

למה סוכן ביטוח צריך ללמוד מיסוי?
"סוכן הביטוח הוא איש הכספים בעיני הלקוח, והלקוח נותן בו אמון בקבלת החלטות משמעותיות. בכל קבלת החלטה יש לקחת בחשבון את כל ההיבטים, כגון: הפיננסים, פנסיונים ומיסויים. אין פה דרישה לשלוט בכל סעיפי החוק שבפקודת מס
הכנסה, אלא רק בסעיפי חוק הרלוונטיים לעבודתו של סוכן הביטוח, ולעיתים רק ברמת הידיעה לגבי סיכונים ויתרונות, ולא ברמת הביצוע. זהו הערך המוסף שהופך אותך למקצועי יותר".

לא פשוט יותר להעביר את הפניה של הלקוח ליועץ מס או לרואה חשבון?
"רוב הלקוחות של סוכני הביטוח הם שכירים שאינם פוגשים יועץ מס או רואה חשבון, ומבחינתם סוכן הביטוח הוא איש הכספים היחיד".

מהם הנושאים שתמליצי לסוכן הביטוח ללמוד?
"בכל הנושאים בקורס יש נגיעה ישירה או עקיפה לעיסוק היום יומי של סוכן הביטוח, לדוגמה: הכנת קובץ הקוביות החדש עם החלוקה לקצבה מוכרת ומזכה, מיסוי פרישה ועזיבת עבודה – תיקון 190 , פטורים לנכה, הטבות במס למי שהפקיד לקופות גמל, אובדן כושר עבודה וקרן השתלמות לעצמאים, מסלולי מיסוי בשכר דירה למגורים, ייחוס הכנסות בין בני הזוג, קיזוזי הפסדים בבורסה ועוד. תחום המיסוי הינו דינמי – מה שיילמד בקורס היום אולי לא יהיה רלוונטי מחר.

"המכללה פותחת בפני הבוגרים ימי השתלמות לעדכוני חקיקה ופסיקה, ובכוונתנו ליצור תוכנית פרקטיקום לאחר סיום הקורס וזאת כדי להבטיח שבוגרי הקורס תמיד יהיו מעודכנים".

האם סוכן הביטוח יכול להרוויח כסף מהידע במיסוי?
"בכל פעולה שבה ישנו חסכון במס ניתן לדרוש אחוזים מהחיסכון או מחיר קבוע. אסכם ואומר, שלסוכנים יש הזדמנות לרכוש ידע רלוונטי שיכול לתת ללקוחות שלהם ערך מוסף משמעותי של חיסכון או החזר כספי גבוה, ומעל הכל למצב את סוכן הביטוח כאיש אמון שמעניק ללקוח שירותים גם בתחום המיסוי ומאפשר לו גביית שכר טרחה משמעותי. לשם כך צריך לרכוש ידע מקצועי מקיף בתחום המיסוי ואני חושבת שבנינו תוכנית לימודית פורצת דרך עם המרצים הטובים ביותר שקיימים בשוק".

להרשמה לקורס לחצו כאן

הכותב הינו יו"ר ועדת הפיננסים בלשכת סוכני ביטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email