"רמה מקצועית גבוהה – זו הדרך לעסק יציב ונכון"

מדי שבוע נכיר סוכנות וסוכנים צעירים, הדור הצעיר של לשכת סוכני הביטוח; והשבוע: סו"ב רוני שחק, סוכנת צעירה חברת לשכה, עובדת כעצמאית תחת בית הסוכן "תמורה מלאה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 36
מצב משפחתי: נשואה+2
רישיון: סוכן ביטוח ושיווק השקעות
ותק: 13 שנה

סו”ב רוני שחק | צילום: איילה ברק העליון

מה עשית לפני שהיית סוכנת ביטוח?
"התחלתי את דרכי כנציגת שירות לקוחות בבית ההשקעות "פסגות". התקדמתי בחברה, הוצאתי רישיונות ולימים עבדתי כמנהלת קשרי יועצים בתחום קרנות הנאמנות. הרצון להתמקד בלקוחות פרטיים ולהעניק מעטפת שירותים רחבה, הובילה אותי לעבוד בסוכנות הסדרים 'איילון נאמנים' כמנהלת תיק לקוחות. לא יכולתי לבקש בית ספר יותר טוב מהם ולפני כחצי שנה החלטתי עבור עצמי ועתידי שהגיע הזמן לפרוש כנפיים ולהקים עסק עצמאי".

למה בחרת במקצוע הזה, ומה את אוהבת בו?
"סיפור מצחיק. בגיל 20 התלבטתי מאוד מה אני רוצה ללמוד. בזמנו היה לי חבר שהיה שליח מסעדות לחברות ביטוח בתל אביב ושמע שאנשים שם מאוד מרוצים. הוא הציע לי לבדוק את זה. מצאתי תוכנית לימודים שנראתה לי מעניינת ונרשמתי ל'תואר B.A בביטוח' במכללה האקדמית נתניה. השאר היסטוריה.

"תמיד רציתי לעבוד עם אנשים ולהרגיש משמעותית בחיים. היכולת ללוות אדם בצמתים חשובים בחייו, להיות אשת הסוד והאוטוריטה המקצועית עבורו מעניקה לי סיפוק אישי אדיר".

האם נתקלת בקשיים בתחילת דרכך המקצועית?
"לעסוק במשהו חדש זה תמיד מאתגר בעיקר בתחום שהאחריות בו היא גדולה. גיליתי מהר מאוד שלא משנה כמה תאוריה למדתי, בפרקטיקה, כשאתה יושב מול אנשים, יש המון דילמות מקצועיות ואתגרים בין אישיים. כשיצאתי לעצמאות מצאתי את המקום שלי בבית הסוכן 'תמורה מלאה' שם אני מקבלת ליווי עסקי, הכוונה מקצועית, עזרה וסביבה תומכת שעוזרת לי להעמיד עסק יציב ובריא להרבה שנים קדימה".

איך את מתמודדת עם הרגולציה בתחום?
"אני מאמינה שבסופו של דבר רגולציה באה להגן עלי כבעלת רישיון. אם זאת, הרגולציה מכבידה מאוד עלי וגם על הלקוח, ולכן בפגישות אני מנסה לדבר בשפה פשוטה וברורה, לעבור בסבלנות עם הלקוח על הפרטים המהותיים ביותר. במקביל, 'תמורה מלאה' דואגים לי לעדכונים שוטפים והדרכות מתאימות על מנת לוודא שאני תמיד עובדת נכון".

לאיזה יחס את זוכה בחברות הביטוח כסוכנת צעירה?
"בחרתי לעבוד עם חברות ביטוח בהן אני מרגישה שותפה אמיתית להצלחה. אני מקבלת באופן שוטף חומר והדרכות מקצועיות, זמינות מאוד גבוהה מול המפקחים, עזרה בחיתום ורצון אמיתי לעזור בתביעות ביטוח".

תני דוגמה לסיפור הצלחה אישי במסגרת עבודתך.
"עליתי עם הוריי מרוסיה בשנות ה-90. הוריי עבדו קשה מאוד ללא הבנה כלכלית אמיתית וניהול כספי נכון. בשנים האחרונות אימי התחילה להתייעץ איתי בהחלטות כלכליות חשובות. לא למשוך קרנות השתלמות, למנף את הכסף כשאפשר, להתמקח על ריביות ועוד. כיום אני גאה להגיד שהתיק הפיננסי שלה מרשים מאוד והיא בהחלט ההצלחה האישית שלי".

אילו טיפים תחלקי עם סוכנים צעירים כמוך?
"להעניק שירות ויחס לכל לקוח כמו שאתם הייתם רוצים לקבל. רוב הלקוחות לא מחפשים את המחיר הכי זול אלא ערך מוסף. תנו שירות מהלב, תכירו ותתעניינו בלקוחות שלכם, תשמרו על רמה מקצועית גבוהה – זאת הדרך לדעתי לעסק יציב ונכון".

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים הצעירים?
"מיתוג הסוכן מול הציבור. לצערי סטיגמה רעה כלפי סוכנים עדיין קיימת ואני כסוכנת צעירה, ורבים כמוני, מנסים לשבור אותה כל יום וכל פגישה מחדש. אך דרושה הסברה אמיתית בנושא. מטרתו של הסוכן כיום ללוות ולעמוד לצד הלקוח בנושאים רבים מאוד ולא 'למכור ביטוח'.

איפה תרצי להשתלב בפעילות הלשכה?
"הייתי מאוד רוצה להצטרף לפורום הצעירים של הלשכה על מנת למתג מחדש את עבודתו החשובה של הסוכן עבורי ועבור הדורות הבאים אחריי".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email