רפורמות וטכנולוגיות חדשות: כנס הבריאות הארצי של הלשכה יערך ב-11 ביולי

במרכז הכנס - סקר שביעות הרצון ורב שיח על הכנסת טכנולוגיות חדשניות לפוליסות. יו"ר ועדת הבריאות בלשכה: "צריך לאתגר את חברות הביטוח ולשם כך אנחנו משתפים פעולה עם הרופאים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למעלה מ-400 סוכנות וסוכנים כבר נרשמו לכנס הבריאות הארצי של לשכת סוכני הביטוח שיתקיים באקספו גני התערוכה ב-11 ביולי.

הכנס, תחת ההכותרת "טכנולוגיות ורפורמות הרצוי והמצוי", יעסוק בשתי הרפורמות הגדולות הצפויות בתחום: הצעת החוק להוספת ענף ביטוח בריאות לרישיון סוכן ורפורמת ביטוחי הבריאות החדשה של רשות שוק ההון שתיכנס לתוקף בדצמבר 2022. בנוסף, יתמקד הכנס בטכנולוגיות חדישות הקיימות בשוק, שעדיין לא נכנסו לכיסויי הביטוחים הקיימים בחברות הביטוח.

נחמה גודלווסר. באדיבות המצולמת

לדברי סו"ב נחמה גולדווסר, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה, שזה הכנס הראשון בראשותה: "אנחנו תומכים ברפורמת רישיון סוכן בריאות, אבל אי אפשר יהיה לקיים את החוק כל עוד מאפשרים לשווק ביטוחי בריאות באמצעות מוקדנים. אלו ביטוחים מורכבים במיוחד וקריטיים לחיי המבוטח. נתייחס לכך בהרחבה בכנס.

לאתגר את חברות הביטוח

"בנוסף, נדבר על החסרונות ברפורמת ביטוחי הבריאות החדשה, במיוחד בתחום מוצרי הבריאות. יש טכנולוגיות חדישות ברפואה, במסגרת מחליפי ניתוח, אפילו שמירת ביציות, שלא קיימות בפוליסות של חברות הביטוח. יש ביקוש שבא מהשטח של לקוחות שמספרים לי על טכנולוגיות חדישות שקיימות ברפואה הציבורית אבל אני לא מוצאת אותן בפוליסות הפרטיות הקיימות.

"חברות הביטוח חייבות לפרוץ את התקרה של הידוע והקבוע ולעדכן את הפוליסות הרפואיות. בתחום הזה יש שיתוף פעולה בין הלשכה לבין איגוד הרופאים העצמאיים כדי לאתגר את המערכת. אנחנו באותו צד – גם הסוכנים וגם הרופאים מעוניינים שחברות הביטוח ישלמו על הטכנולוגיות החדשות, לטובת המבוטחים", אומרת סו"ב גולדווסר.

במסגרת הכנס אותו תנחה העיתונאית נגה ניר נאמן (ערוץ 13), יישאו דברים ח"כ עידית סילמן, יו"ר ועדת הבריאות בכנסת, ד"ר אייל שפירא, יו"ר איגוד הרופאים העצמאיים, פרופ' שוקי שמר, יו"ר אסותא ופרופ' יורם יובל, פסיכואנליטיקאי וחוקר מוח.

סקר שביעות רצון

יתקיימו שני רבי-שיח בהשתתפות בכירים מתחום הרפואה ומחברות הביטוח. רב השיח הראשון "הנגשת הרפואה המתקדמת", אותו ינחה עו"ד שי אופז, יעסוק בטכנולוגיות החדישות ברפואה והצורך להכניס אותן לפוליסות ביטוחי הבריאות.

רב השיח השני תחת השם "האמבולטורי לאן?", אותו תנחה נגה ניר נאמן, יעסוק במוצרים החדשים שהרשות תאפשר לחברות להכניס לתחום האמבולטורי, במסגרת הרפורמה בביטוחי הבריאות.

הכנס יסתיים בפרסום תוצאות סקר שביעות הרצון של סוכני הביטוח העוסקים בבריאות וסיעוד, מחברות הביטוח. את התוצאות יציג בפני המשתתפים סו"ב חגי לנצט, סגן יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה, שגם היה אחראי על ביצועו.

15 גופים מסחריים יציגו את מוצריהם בדוכנים במסגרת הכנס – מדובר במספר שיא של דוכנים עד כה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email