רפורמת הענק בביטוחי הבריאות הפרטיים נדחתה ל־1 בפברואר 2023

כך נכתב במצגת שליוותה את נאומו של הממונה ברקת בכנס "עדיף"; הסוכנים בתדהמה: "כולם נלחצו לקראת ה־1 בדצמבר, ולא טרחו להודיע לנו על הדחייה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הרפורמה המהותית בביטוחי הבריאות הפרטיים, שהייתה אמורה להיכנס לתוקף ב-1 בדצמבר 2022, נדחתה ל-1 בפברואר 2023. על כך למדו לתדהמתם סוכני הביטוח והחברות משקף מצגת של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון שליוותה את נאומו של הממונה, ד"ר משה ברקת, בכנס ביטוחי הבריאות של עדיף שהתקיים השבוע.

ברשות שוק ההון מסבירים כי הדחייה נדרשה לשם תוספת מספר תיקונים לא קריטיים.

ד"ר ברקת בכנס הבריאות של הלשכה 2021 | צילום: גיא קרן

מערכת חדשה?

יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה סו"ב נחמה גולדווסר, מסרה בתגובה: "מדובר בחוסר התחשבות הן בחברות והן בסוכני הביטוח. בכל מקרה, הרשות הייתה יכולה להודיע על כך באופן מסודר לשחקנים בשוק זה. זה רק מראה את היחס שלה אלינו – הרי זו הפרנסה שלי, ההחלטות שלי, העתיד שלי. כולם נלחצו לקראת ה-1 בדצמבר, ולא טרחו להודיע לנו על הדחייה".

במסגרת הכנס חשף ברקת כי הרשות תפעיל בקרוב מערכת חדשה – כלי תומך החלטה – המנגישה למבוטח את כל כיסויי הבריאות הקיימים שלו. לדברי ברקת, מדובר על פלטפורמה שתציג במרוכז ללקוח את כל הפרטים על כיסויי הבריאות הקיימים בחברות הביטוח ובקופות החולים, ותאפשר לו גם השוואת תנאי הפוליסות בין החברות, תוך הדגשת דירוג השירות של כל חברה.

המערכת כוללת גם אפשרויות כמו – קבלת מידע על התיק הביטוחי הקיים של המבוטח, כולל פרמיה חודשית, שם החברה המבטחת והיקף הכיסוי. המערכת גם מציינת אם ישנם ביטוחים כפולים או חופפים. המטרה היא לסייע למבוטח להבין טוב יותר את המוצר הביטוחי ולסייע לו בקבלת החלטות נכונות ומושכלות. לדבריו, בעוד חודש תוצע לציבור גרסת דמו ובתוך כמה חודשים תושק הגרסה הסופית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email