רפורמת נזקי צנרת: החברות אופטימיות, הסוכנים פחות

בעוד שנציגי רשות שוק ההון וחברות הביטוח מגדירים את הרפורמה בתחום כמוצלחת, מציינים הסוכנים תמונה עגומה מהנעשה בשטח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הפאנל בנושא רפורמת נזקי נצרת, שנערך ביומו השני של כנס אלמנטר 2018, עורר סערה בקרב קהל הסוכנים. האחרונים לא רואים את הרפורמה כמוצלחת, כפי שמציגים זאת נציגי רשות שוק ההון וחברות הביטוח. "הרפורמה לא עובדת, הפקידות שעובדות בתביעות תולשות שערות ואנחנו מאבדים לקוחות. רוצים קוריוז? קיבלנו תלונה ממבוטח על כך שהגיע אליו שרברב באוטובוס, בלי כלים, והלקוח היה צריך להתחיל לחפש סולם כדי שהשרברב יוכל לעבוד", סיפרה אחת הסוכנות.

ברב השיח, אותו הנחה סו"ב ישראל גרטי, יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי בלשכה, השתתפו אלעד אלקובי, ממונה תחום רכוש ברשות שוק ההון; חיים עידו מנכ"ל חברת נץ; עו"ד זיו קדרי, מנהל תביעות רכוש בהראל חברה לביטוח; יוסי סודרי, מנהל תחום הפרט במנורה מבטחים ואפרת פוזן, מנהלת תחום הביטוח במאסטר מקבוצת מילגם.

רב שיח בנושא נזקי צנרת | צילום: שלומי דעי

בתגובה לתלונות הסוכנים אמר נציג הרשות אלקובי: "תנו לתחרות לעבוד. תתלוננו על החברות הלא טובות, תעבדו עם הטובות – ואנו מאמינים שזו הדרך לפתור את הבעיה".

סו"ב גרטי הציג את עיקרי הרפורמה, שנכנסה בספטמבר אשתקד, וטען: "הכוונות היו טובות, בפועל – השירות לא השתפר".

אלקובי מרשות שוק ההון סיפר אלו קריטריונים מגדירים את הרפורמה כמוצלחת: "חברות הביטוח מעורבות מהרגע הראשון וזה משפיע על הטיפול במבוטחים. רואים ירידה ב־75% בפניות אלינו בתחום, רואים עלייה בשקיפות למבוטחים שמקבלים
את דו"ח הטיפול ויכולים לדרג את השרברב, יש כניסה של טכנולוגיות חדשות. כל אלה מעידים על הצלחה של הרפורמה, אבל ברור שיש עוד עבודה".

פרמיה במגמת עליה

בתשובה לשאלת גרטי אם יש הצדקה להעלאת הפרמיה וההשתתפות העצמית, אמר אלקובי: "מוקדם לדעת אם המחירים מצדיקים את עצמם. אנחנו מאמינים שהטיפול והמעורבות של חברות הביטוח מהשלב הראשון של התביעה יוריד את כמות הטיפול בתביעות ובהמשך גם את התעריפים". עוד הוסיף אלקובי כי הרשות נמצאת בשיח שוטף עם חברות הביטוח ועם סוכני הביטוח.

סודרי מחברת מנורה אמר שגם לדעתו חל שיפור משמעותי בתחום נזקי המים: "הייתי בעברי סוכן ביטוח ואני יודע עם מה אתם מתמודדים. אני בטוח שלא בא לכם להתעסק יומיום עם תחום נזקי המים. אנחנו עושים את המקסימום כדי להוריד
מכם את העיסוק עם זה. פתחנו במנורה תיבת דוא"ל אליה תעבירו אלינו את הפניות ואנחנו נטפל בזה", אמר סודרי.

בהתייחסו לרמת השירות של השרברבים, אמר קדרי "אנחנו הפסקנו להשתמש בשירותי שרברבים שהתלוננו עליהם. מי שלא אמין לא יעבוד איתנו".

עידו, מנכ"ל חברת השרברבים נץ, אמר: "אנחנו נמדדים בטיב השירות למבוטח, בכמה מהר אנחנו עונים ובכמה מהר מגיעים, וגם במשובים שאנו מקבלים מהסוכנים ומחברות הביטוח". אפרת פוזן, טענה כי מאז שנכנסה הרפורמה, חברות הביטוח מעורבות כמעט בכל תביעה, ולכן השירות שופר: "מדובר בתהליך ארוך ולא פשוט. סיימנו את השנה הראשונה בלבד". נציגיי החברות נקבו בזמני המתנה ממוצעים למענה במוקדים הטלפוניים, אך אלו זכו לקריאות בוז והערות מצד הסוכנים כאמור.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email