רצים מרתון בחו"ל? הנה כמה דברים שכדאי שתדעו

האם ריצה נחשבת לספורט אתגרי? מחברות הביטוח התקבלו תשובות שונות, ועדיין – הלקוחות צריכים לדעת מה עומד מולם בעת רכישת הפוליסה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מפעם לפעם מזדמן לסוכני ביטוח להיתקל בפניה של לקוח או לקוחה שיצאו לחו"ל כדי להשתתף בריצת מרתון, ורצו לרכוש כיסוי נסיעות לחו"ל אשר יכסה גם את המרתון.

נשאלת השאלה האם ריצת מרתון בחו"ל דורשת התייחסות מיוחדת או שהנסיעה היא נסיעה רגילה לכל דבר. אפשר אף להרחיב את השאלה ולשאול האם יש הבדל בין ריצת עשרה קילומטר, ריצת חצי מרתון וריצת מרתון? האם ההתייחסות תהיה אחידה לכולן או שמא שונה?

היות ואני גם מאמן ריצות ארוכות בהכשרתי, אני יכול להגיד בביטחון שלדעתי ריצה איננה ספורט אתגרי. כלומר, על פניו כדי לרוץ בחו"ל אין צורך בהרחבת הכיסוי. יחד עם זאת, היות ודעתי היא לא זו שקובעת כאן, צריך לבדוק מה חברות הביטוח חושבות על הנושא.

ובכן, הלכתי ובדקתי במספר חברות ולהפתעתי לא מצאתי תשובות זהות, אפילו לא בתוך אותה חברה ואתם מוזמנים לבדוק אותי. התקשרו למוקד מכירות של פוליסות חו"ל ואמרו לנציג המכירה שאתם נוסעים לרוץ מרתון בחו"ל. אתם תופתעו לגלות שנציג מסוים עשוי למכור לכם כיסוי לספורט אתגרי ואם תתקשרו שוב לאחר מספר דקות, באותו מוקד יגידו לכם שאתם לא צריכים כיסוי של ספורט אתגרי. מבולבלים? כנראה שיש לכך סיבה.

החברה היחידה לדעתי שעד עכשיו הרימה את הכפפה היא חברת פספורטקארד אשר מוכרת תוספת נפרדת לתחרויות ספורט והיא אף יצרה שתי רמות – כיסוי לתחרות ריצה עד מרתון ("ספורט רמה א") וכיסוי לתחרות ריצה שהיא ארוכה מריצת מרתון (איש ברזל וכדומה – "ספורט רמה ב"). כלומר, אם יש לכם לקוח שנוסע לחו"ל עליו לרכוש את הכיסוי הזה ובכל אופן לא כיסוי לספורט אתגרי. לידיעתכם, בעבר היו מוכרים את הכיסוי הזה לכל ימי הנסיעה, כלומר רץ שטס לחו"ל לחמישה ימים היה נאלץ לקנות את הכיסוי הזה לכל ימי הנסיעה. כיום הכיסוי נמכר אך ורק ליום התחרות ומדובר בתוספת של שני דולר בלבד (ספורט רמה א').

ומה קורה בחברות אחרות? כאן לדעתי על סוכני הביטוח להיות זהירים מאוד ובכל מכירת פוליסה כזו להיכנס לאתר החברה למקום בו מצוינות ההגדרות של ספורט אתגרי (חברות הביטוח משנות מעת לעת את ההגדרות ועל פי רוב לא תשלחנה לסוכן עדכון על כך שרשימת ההגדרות השתנתה). אם לא כתוב במפורש "ריצת מרתון" הרי שאין בכלל צורך ברכישת ההרחבה ובמידה ו"ריצה" או "מרתון" התווספה להגדרות הספורט האתגרי הרי שיש לרכוש את התוספת.

הכותב הינו חבר ועדת יח"צ וקשרי ציבור

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email