הישג ללשכה: רשות המיסים דחתה את תשלומי המע"מ לעסקים

הדחייה הגיעה בשל פנייתו הדחופה של נשיא הלשכה ליו״ר הרשות בתחילת השבוע
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יו״ר רשות המיסים ערן יעקב החליט להענות לבקשות נשיא הלשכה וגורמים נוספים בענף לדחיית תשלומי המס לעצמאים. יעקב הודיע על מתן ארכה נוספת לעסקים המדווחים למע"מ בדיווח דוחודשי וקבע כי הדיווח והתשלום עבור החודשים ינוארפברואר 2020 ידחה פעם נוספת עד לתאריך ה-18 במאי 2020.

הודעה זו הינה בהמשך לארכה קודמת שניתנה ב-17 במרץ, אז נקבע מועד הדיווח והתשלום של עוסקים המדווחים למע"מ בדיווח דוחודשי, עד לתאריך ה-27 באפריל 2020.

נשיא הלשכה, סו"ב ליאור רוזנפלד | צילום: גיא קרן

מהרשות נמסר כי ההחלטה על הדחיה הנוספת התקבלה במטרה להקל על המגזר העסקי בדגש על עסקים קטנים בהתמודדות עם הקשיים התזרימיים וההשלכות הכלכליות של ההגבלות שהוטלו על המשק כחלק מההתמודדות עם נגיף הקורונה.

בתחילת השבוע פנה נשיא לשכת סוכני ביטוח סו"ב ליאור רוזנפלד בבקשה דחופה ליעקב בבקשה לדחות את מועדי תשלומי מע"מ ומס הכנסה לעסקים קטנים ובינוניים.

"אין צורך להכביר במילים על המשבר העצום שמתרחש בעולם ובפרט בישראל, משבר שהשלכותיו רבות וזמנו איננו קצוב”, כתב רוזנפלד בפתח פנייתו.

"כידוע למכובדי, במדינת ישראל כ-13,500 בעלי רישיון סוכן, שמרביתם עצמאיים העונים להגדרת עסק קטן ובינוני. בשבועות האחרונים המדינה מגבשת מתווים כאלו ואחרים שאמורים לסייע, אך הבירוקרטיה עצומה וכך גם האישורים וטווחי הזמן שלצערנו לא מאפשרים לעצמאי ולבעל העסק ל׳היפגש עם הכסף׳.

״ואולם, חרף כל האמור, איננו מבינים את התעקשותה של רשות המיסים בראשותך להשאיר את מועדי התשלומים של מרץ, קרי תשלומי מע״מ ומס הכנסה ולא לדחות אותם לכל הפחות בחודש ימים (למרות שאנו סבורים שיש לדחות אותם לחודשי הקיץ, כזמן הערכות לתום המשבר).

״תמוה לנו ונשגב מבינתנו, מה הם השיקולים העומדים מול עיניכם, בזמן שעסקים קטנים ובינוניים קורסים מהנטל העצום ומהבעיות התזרימיות שנוצרו להם בעקבות משבר הקורונה.

משכך ולאור כל האמור לעיל, אבקשך לפעול, ללא לאות, לדחיית התשלומים לפחות בחודש ימים ובכך להקל על ציבור העצמאיים”, סיכם רוזנפלד.

בלשכה מברכים על ההיענות של רשות המיסים להקל בנושא זה על העצמאים ובכללם סוכני ביטוח רבים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email