רשות שוק ההון דואגת להיערכות מיטבית של חברות הביטוח בעת רעידת אדמה

הוראות החוזר יחולו על ענפי הביטוח: ביטוח רכב מנועי – רכוש; ביטוח מקיף לדירות ולבתי עסק וביטוח מפני אובדן רכוש
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון דורית סלינגר, דואגת להיערכות חברות הביטוח להיענות מיטבית למבוטחיהן בעת רעידת אדמה, או אירוע אחר שגורם לריבוי נזקי רכוש.

על פי טיוטת חוזר חדשה שפרסמה השבוע, יחויבו חברות הביטוח להעביר לרשות שוק ההון דוח יומי מפורט בימים שלאחר אירוע שגרם לריבוי נזקי רכוש, דוגמת רעידת אדמה או שריפה רחבת היקפים.

המומחים מתריעים מפני רעידת אדמה בארץ | צילום: Fotolia

על פי הטיוטה: "הרשות רואה חשיבות רבה בהיערכות מיטבית של חברות הביטוח למתן מענה איכותי ויעיל למבוטחיהן במצבים של ריבוי נזקי רכוש. מטרת החוזר היא להנחות את חברות הביטוח להעביר דיווחים, על מנת שהרשות תקבל תמונת מצב אמינה ומדויקת בזמן אמת אודות היקף המבוטחים הנפגעים, ותוכל לבצע מעקב יעיל אחר אופן הטיפול בהם, לרבות מעקב אחר יישוב תביעות שיוגשו".

הוראות החוזר יחולו על ענפי הביטוח הבאים: 1. ביטוח רכב מנועי – רכוש, עצמי וצד שלישי; 2. ביטוח מקיף לדירות ולבתי עסק; 3. ביטוח מפני אובדן רכוש.
ברשות דורשים מחברות הביטוח שהדיווח יועבר אחת ליום עד השעה שמונה בבוקר, ויכלול מידע על תביעות שהוגשו לחברה, ביטוחי המשנה של החברה וניצולם לצורך הערכת התמודדות החברה ויציבותה וכן רשימת אנשי קשר בחברה לשעת חירום על מנת לאפשר תקשורת מהירה ומיטבית במצב חירום. ברשות מטילים את האחריות לוודא את מהימנות הנתונים, כולל של המבוטחים, על חברת הביטוח. מתכונת הדיווח תהיה אחידה כדי שניתן יהיה לנתח ולהשתמש במידע בפשטות ובמהירות.

עוד דורשת הממונה כי חברת ביטוח תעביר לממונה באמצעות מערכת דיווח נושאי משרה בגופים מוסדיים, את פרטי איש הקשר לדיווח עיתי בשעת חירום שיהיה אחראי על העברת הקובץ באמצעות כספת בחברת הביטוח. מדובר בכתובת הדואר האלקטרוני שלו, מספר הטלפון שלו במשרד ומספר הטלפון הנייד שלו.

על חברות הביטוח להטמיע את הדיווח המיוחד בביטוח כללי כחלק מהתכנית להמשכיות עסקית.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email