רשות שוק ההון חושפת לראשונה מידע מחברות הביטוח באמצעות ממשק אוטומטי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון חושפת לראשונה מידע שהתקבל מחברות הביטוח באמצעות ממשק אוטומטי (API), במטרה לאפשר קידום דיגיטציה וחדשנות בתחום החיסכון הפנסיוני.

מהרשות נמסר, כי מאגרי הנתונים מיועדים לאנליסטים, מתכנתים וחברות הזנק במטרה להקל על גורמים אלה לפתח יישומים שיסייעו לציבור הרחב למצות את זכויותיו. מהרשות נמסר עוד, כי צעד זה מגביר את השקיפות, תומך בתחרות בענף לטובת ציבור החוסכים בישראל ועונה על צרכים שעלו, בין היתר, ב"האקת-הון" שיזמה וביצעה רשות שוק ההון. המאגרים מפורסמים באתר מאגרי המידע הממשלתיים (Data.gov.il) ויעודכנו באופן סדיר.

מידע שישמש את הציבור

עוד מסרה הרשות, כי המידע המפורסם כולל נתוני הפקדות, משיכות, דמי ניהול, תשואות ומדדי סיכון. בנוסף, רוכזו ופורסמו באתר גם מאגרי מידע הכוללים דוחות כספיים רבעוניים של חברות הביטוח. מאגר נוסף כולל את רשימות הנכסים ברמת הנכס הבודד של תיקי העמיתים.

כמו כן, פורסמו מאגרי מידע אודות שביעות רצון הלקוחות, זמני מענה והמלצת לקוחות, שמהווים נתוני בסיס ל"מדד השירות של חברות הביטוח". הרשות גם פרסמה מאגרי מידע הכוללים נתונים אודות נתוני תביעות – שיעור תביעות שאושרו/נדחו או בוטלו וכן נתונים על תביעות שנסגרו בפשרה או בוררות בבית המשפט – על פי חלוקה ענפי הביטוח השונים ולפרק הזמן שעבר.

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "רשות שוק ההון מקדמת חדשנות ודיגיטציה בענפי הביטוח והחיסכון, בין היתר על ידי ריכוז והנגשת מידע שחלקו מפורסם לראשונה. אנו תקווה כי מידע זה ישמש את הציבור הרחב לשכלול שוק הביטוח והפנסיה בישראל".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email