רשות שוק ההון משיקה מחשבון להשוואת תעריפי ביטוח החיים

מעריכה כי המחשבון יחסוך לציבור כמיליארד שקל בשנה מהפרמיות. ישנם פערים של יותר מ־100% בתעריפי הביטוחים הפרטיים ו־300% בביטוחי חיים במסגרת משכנתא
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רשות שוק ההון, ביטוח והיסכון, בראשות דורית סלינגר, השיקה השבוע באתר הרשות מחשבון להשוואת תעריפי ביטוח חיים בין החברות השונות. מנתוני הרשות נמצא כי קיימים פערים של
יותר מ־ 100% בין ההצעות לביטוחי חיים פרטיים בחברות שונות. כך למשל, לפי פרופיל שבדקנו במחשבון הרשות לאישה בת 35 ,לא מעשנת, שרוכשת ביטוח בסך 500 אלף שקל עד גיל 70, ההצעה הזולה ביותר עמדה על כ־ 50 אלף שקל לכל שנות הפוליסה, ואילו ההצעה היקרה ביותר עמדה על 107 אלף שקל, פער של כ־ 115%.

בביטוח חיים למשכנתא הפערים גדולים עוד יותר. אותה אישה שרוכשת ביטוח חיים לצורך הלוואת משכנתא בסכום של 500 אלף שקל, לתקופה של 20 שנה, תשלם בהצעה הזולה ביותר כ־5,000 שקלים לאורך תקופת המשכנתא, ובהצעה היקרה ביותר כ-15,000 שקל – פער של 300%. בהתאם לפרופיל המבוטח מהרשות נמסר כי המחשבון אמור לסייע לציבור להוזיל את הפרמיות בביטוחי חיים, הן במשכנתא והן בביטוחים פרטיים. הפרמיה המוצגת במחשבון מתייחסת לכיסוי ביטוחי למקרה מוות מכל סיבה שהיא, בו תגמולי הביטוח משולמים בסכום חד־פעמי, הנרכש כפוליסה אישית (שלא כחלק מהחיסכון הפנסיוני). הפרמיה הינה מחיר המקסימום שרשאית חברת הביטוח לגבות ממצטרפים חדשים לביטוח ותיתכן תוספת למחיר בהתאם לתוצאות החיתום שיבוצע למבוטח במועד ההצטרפות, ככל שיבוצע. להערכתם, המחשבון יחסוך לציבור המבוטחים כמיליארד שקל בשנה.

Concept of insurance with hands over a house, a car and a family
המחשבון חשוב במיוחד לציבור רוכשי הדירות הנעזרים בהלוואות משכנתא | צילום: fotolia

המחשבון חשוב במיוחד לציבור רוכשי הדירות הנעזרים בהלוואות משכנתא. הלווים מחויבים לרכוש ביטוח חיים לטובת המשכנתא ורובם רוכשים את הביטוח דרך סוכנות הביטוח של הבנק מבלי לבדוק אפשרויות נוספות שעשויות להיות זולות יותר באופן משמעותי. סלינגר מחייבת את חברות הביטוח להציג במחשבון את התמחור המקסימלי, בהתאם לכל פרופיל של מבוטח, מתוך תקווה שהחברות יוזילו את הפרמיות שלהן מעצם כך שהתעריפים שקופים לציבור הרחב במחשבון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email