"שגריר" מעלה מחירים עקב גידול בעלויות הנדרשות לאספקת שירותיה

כפי שחשף ביטוח ופיננסים לפני מספר שבועות, לפי נתונים של חברות "שגריר", "זברה" ו"דרכים", ההמתנה לשירותי דרך גדלה בכ-40% בממוצע, לעומת לפני שנתיים, מה שהביא לעלייה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כפי שחשפנו לפני מספר שבועות, לפי נתונים של חברות "שגריר", "זברה" ו"דרכים", שעובדות עם חברות ביטוח, ההמתנה לשירותי דרך גדלה בכ-40% בממוצע, לעומת לפני שנתיים. את האיחורים המשמעותיים תולות חברות שירותי הדרך בעיקר בפקקים, שבימים אלה, שלאחר הקורונה, הם חמורים הרבה יותר, גם משום שמאות אלפים שהיו בתקופה זו בחו"ל נמצאים בארץ על הכבישים.

"זה לא סוד שמצב התחבורה בארץ הולך ומחמיר בגלל הזנחה תשתיתית של שנים רבות שעכשיו מגיעה לשיא שלא היכרנו ושנת הקורונה העצימה זאת", טען אז דני בר, מנכ"ל "דרכים". חיים לייבוביץ, מנכ"ל "זברה" הוסיף: "האבסורד הוא שאם לפני שנתיים גרריסט היה עושה 10 גרירות ביום, עכשיו הוא עושה אולי 6-7 גרירות ביום. כדי להיענות לדרישה עיבנו את צוותי השטח בצורה ניכרת כדי לספק את השירות ברמה המתבקשת".

ההמתנה לשירותי הדרך התארכה בכ־40% בממוצע, לעומת לפני שנתיים ׀ צילום: shutterstock
כל מקרה לגופו

"אנו מזהים עלייה בתשומות הנדרשות לאספקת שירות ללקוחות הקצה אשר מביאה לשחיקה ברווחיות. לכן, התחלנו במהלך של העלאת מחירים ונראה את התרומה של מהלך זה לתוצאות החברה בשנה הקרובה, אומר דוד מיכאל, מנכ"ל קבוצת שגריר, בהודעה שפרסמה החברה על תוצאות הרבעון השני שלה. מדובר בהעלאת מחירים לחברות הביטוח, פעילות הליבה של שגריר, שמן הסתם ייקרו את כתבי השירות לגרירה ותיקונים לרוכשי ביטוחי הרכב של שגריר. ההערכה בשוק היא כי גם חברות שירותי דרך אחרות שעובדות עם חברות הביטוח ייקרו את השירותים. שיעור ההתייקרות יהיה בהתאם למקרה, בין היתר בהתאם לגיל הרכב, תדירות קריאות השירות שלו ועוד.

מנכ"ל שגריר מסר אז כי "חזרנו ממשבר הקורונה לתוך כאוס בכבישים ופקקים בלתי נגמרים, מלבד העומס הרב בכבישים המשפיע על היכולת להגיע ללקוחות חלה עליה גדולה בתשומות הנדרשות לאספקת השירותים, בין היתר, ירידה בכמות השירותים למכונאי/גרר ליום כתוצאה מהפקקים וכתוצאה מכך עולה הצורך להגדיל את כמות כוח האדם (דבר מורכב בפני עצמו בתקופה הנוכחית) אשר משית על החברה הוצאות כבדות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email