לאחר החשיפה ב"ביטוח ופיננסים": הפניקס נתפסת שוב בשיווק ישיר מעל ראשי הסוכנים

רק לפני שבוע נחשפו קלטות המעידות על שיווק ישיר של הפניקס, והחברה הודתה שמדובר ב"כשל נקודתי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאחר שבשבוע שעבר נחשפו ב"ביטוח ופיננסים" הקלטות המעידות על שיווק ישיר של הפניקס ללקוחות סוכנים, בהן נשמעה נציגת הפניקס משמיצה את סוכני הביטוח, ולאחר שהפניקס הודתה שמדובר ב"כשל נקודתי" והתחייבה לשפר את תהליכי העבודה שלה, הגיעה השבוע תלונה נוספת נגד החברה.

סוכן הביטוח ישראל דיאמנט הקליט שיחה עם מוקדן של חברת הפניקס, שפנה אליו והציע לו כעובד שכיר של החברה, בדיקה מקצועית של פוליסות הביטוח שברשותו וברשות משפחתו. המוקדן לא ידע לאורך כל השיחה שהוא מדבר עם סוכן ביטוח, ורק בסופה גילה דיאמנט כי הוא בעצם סוכן ביטוח, וכי הוא זה שביטח את בני משפחתו.

תלונה נוספת על שיווק ישיר של הפניקס | צילום: fotolia
סוכן ביטוח הקליט שיחה עם מוקדן של הפניקס | צילום: fotolia

בעקבות המקרה הנוסף, שהגיע לידיעת הלשכה, נמסר מהלשכה כי הפניקס מחפשת כל דרך לעקוף ולפגוע בסוכניה. היא עושה זאת באמצעות הנחה על חשבון הסוכן בביטוחי רכב עד איפוס עמלתו, ובשיווק ישיר של ביטוחי רכב מעל ראשי סוכניה במחיר נמוך ממה שמאפשרת לסוכניה בשוטף. היא מעסיקה משווקים שכירים הפונים לעסקי הסוכן בביטוח פנסיוני עם הצעה לוותר על שירותיו של הסוכן, תמורת הפחתה בדמי הניהול והיא פונה ישירות ללקוחות הסוכנים לשיווק מוצרי ביטוח נוספים מעל לראשם. הפניקס גם דורשת מסוכניה לצרף, לכל צירוף ו/או חידוש ביטוח, הצהרה שפעלו על פי חוזר הצירוף של הפיקוח על מנת להסיר מעליהם כל אחריות, למרות שעל פי החוזר מדובר באחריות משותפת לחברה ולסוכן.

תגובת הפניקס לא התקבלה עד מועד סגירת הגליון.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email