"שוק של 12 מיליארד שקל חשוב שיהיה מקצועי"

יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה, סו"ב נחמה גולדווסר, בכנס הבריאות. על רפורמת פוליסת בריאות אחידה אמרה: "נתחרה על שירות מצוין ועל מחיר"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"פוליסת בריאות בסיסית ואחידה, עם הגדרות אחידות בכל החברות, תיכנס לתוקף בסוף 2022 שמעליה רבדים נוספים לרכישה בנפרד. אנחנו נתחרה על שירות מצוין ועל מחיר".

כך אמרה סו"ב נחמה גולדווסר, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה, בכנס הבריאות של הלשכה שהתקיים ביום שני השבוע.

נחמה גולדווסר בכנס הבריאות 2022. צילום: גיא קרן

גולדווסר סקרה את הרפורמות הנוספות הצפויות בשנת 2022 – רישיון סוכן בריאות: "רפורמה מבורכת שתשדרג את מעמד סוכן הבריאות. שוק של 12 מיליארד שקל חשוב שיהיה מקצועי", אמרה, "אבל אם מאמינים במקצועיות, אז אנחנו דורשים שביטוח בריאות יימכר רק בידי בעל רישיון, כולל בחברות הביטוח", הוסיפה.

גולדווסר הביעה ביקורת על רפורמת חוזר הצירוף לאזרחים ותיקים: "מגוחך להגביל רכישה ועדכון של ביטוחי בריאות לאדם שעבר את גיל 65, כאילו אינו מסוגל להחליט על כך בעצמו; יש דרכים אחרות".

על רפורמת הסוכן האובייקטיבי: "אנחנו לא מתיימרים להיות אובייקטיביים, אבל זה לא סותר את זה שעלינו להיות הגונים וישרים ולעשות התאמת צרכים לכל מבוטח; מה שיקרה, אם ייאלצו את הסוכנים לעבוד עם כמה חברות, הלקוח ייפגע כי הסוכן לא יהיה סוכן פעיל בכל החברות".

מחוללי שינוי

יו"ר ועדת הבריאות התייחסה גם לקידום הטכנולוגיות בפוליסות הבריאות וציינה כי "הפוליסות מלפני 2016, שרובנו מחזיקים בהן, טובות יותר. נדרש תהליך הסדרה ושדרוג של כל אותם פוליסות, להגדיל את גבולות האחריות בפוליסות הישנות ולהתאימן לשנת 2022. כמו כן, יש להגדיר בבהירות מהם מחליפי ניתוח וטכנולוגיות חדשות כך שכל לקוח יוכל להבין ולקבל שירות מיטבי מסוכן הביטוח שלו. הסוכנים הפכו למחוללי שינוי; הם מקבלים פניות רבות מהלקוחות שמאתגרות את המערכת בטכנולוגיות חדשות בהן נתקלו; אנחנו צריכים לעדכן את החברות ולדחוף אותן קדימה".

רופאי הסדר

בסוף דבריה התייחסה גולדווסר לרשימות רופאי ההסדר: "לקחנו על עצמנו בוועדת הבריאות לטפל בנושא רשימות רופאי ההסדר של חברות הביטוח, כדי לשפר את איכות הרופאים שברשימות. נבקש את הרשימות ונבקש לדעת גם את איכות הרופאים ברשימה, האם מדובר במנהל מחלקה למשל, ואולי חסר רופא ברשימה של החברה בתחום התמחות מסוים?".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email