שוש כהן-גנון: סוכנות ביטוח הוא מקצוע המתאים לאופי נשי

נשיא לשכת סוכני הביטוח: "חסרות נשים מובילות שמאיישות תפקידי ניהול בכירים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"נשים מהוות פחות מ-20% מסוכני הביטוח בישראל. מנהלות רבות עובדות תחת תקרת זכוכית המונעת מהן מלהתקדם למשרות בכירות", בדברים אלה פתחה סגנית נשיא לשכת סוכני הביטוח בישראל, שוש כהן-גנון, את כנס הנשים הראשון בענף הביטוח. הכנס אשר נערך על ידי לשכת סוכני הביטוח התקיים ביום ה' האחרון בשפיים, בסימן יום האישה הבינלאומי.

כהן-גנון: " זהו כנס ראשון מסוגו בענף ואני גאה על כך. לעיתים העיוותים המגדריים נעשים ללא ידיעתנו. כיום, חוות הנשים קשיים רבים יותר מגברים בדרך לפסגה במקומות עבודתן. גם הציפיות במשק הבית ובגידול הילדים הינם כמשקולת בדרכנו.

"הסוכנות מהוות דוגמא לסוכנות הצעירות שעמנו ולסוכנות שבדרך. אני גאה במקצוע שבחרנו ובכל אחת מכן. אני קוראת לנשים צעירות שלא לפחוד להיות עצמאיות ולפתח קשרים עם עמיתותיהן למקצוע. זהו צעד בדרך לבניית תשתית שתחזק כל אחת ואחת מאתנו", אמרה כהן-גנון.

בין המברכים בכנס היה אריה אברמוביץ, נשיא הלשכה, שהדגיש את חשיבות נוכחותן של נשים במשק הישראלי. "לא חסרות נשים שמאיישות תפקידי ליבה בענף הביטוח, אך חסרות נשים מובילות שמאיישות תפקידי ניהול בכירים. נשים הן כוח מוביל בתעשייה בכלכלה ובחברה כולה, זוהי משימה לאומית וחברתית לא פחות מהנושאים הבוערים שעל סדר היום.

סוויד-פאר: מצפה מנשים להתמודד על משרות בכירות מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה, ורד סוויד-פאר, ברכה על היוזמה לכנס. לדבריה, "אני מצפה מכל אחת מכן כי תגיש קורות חיים למשרות בכירות ציבוריות. אין בעיה למצוא נשים פורצות ומובילות דרך בכל התחומים. אשמח לשמש כמנטורית בפורומי נשים. עלינו לסייע קודם כל לעצמנו והאחת לשנייה".

את הפאנל בנושא "נשים במקצועות הביטוח כנתיב לקריירה ולקידום כלכלי חברתי", הנחתה אורלי וילנאי, שסיפרה כי "רק השבוע נתקלתי בהודעת אס.אם.אס מקוממת, המבקשת לגייס מזכירות לקורס מעניין בתחום הביטוח. מדוע לא מציעים את הקורס גם לגברים? אנו נמצאות עדיין במקום בו עלינו לשכנע נשים וגברים כי יש מקום לנשים בעמדות הגבוהות. עלינו למצוא את הדרך לחלוף על פני המכשולים". מנכ"לית פלתורס סוכנויות ביטוח, מורלי דורי, תיארה את הדרך הפתלתלה אל התפקיד הבכיר בו היא משמשת כיום. לדבריה, "לנשים יש רגישות שחסרה לגברים ויתרון משמעותי בניהול".

מנכ"לית הראל גמל והשתלמויות, חגית לוין, אמרה בפאנל כי כאישה תמיד הרגישה כשווה בין שווים: "ברוב הפגישות בהן אני משתתפת, משתתפים גברים וגם מרבית העסקות הינן מול קליינטים גברים. מתפקידה של האישה לשדר את המסר שהיא שווה בין שווים ושהיא מקצוענית. אישה שמעוניינת לפתח קריירה, צריכה לדעת שתידרש לעזרה מהסביבה ולעשות זאת מבלי להתנצל ומבלי לפתח רגשות אשמה".

סמנכ"לית בכירה בחברת הפניקס, חני אסלן, סיפרה כי "מעולם לא הרגשתי קיפוח כאישה. תמיד התחשבו ביכולות המקצועיות שלי. אמנם התחלתי את דרכי כמזכירה אבל לא נשארתי שם. הבעיה הינה בכך שנשים אינן מעיזות לחשוב שהן מסוגלות, לבקש או לחלום".

סוכנת הביטוח סמדר מנור שדה, צעירת המשתתפות בפאנל, אמרה כי באה ממשפחה של סוכני ביטוח וכך גם בעלה והוריו, "אני בענף מאז שהשתחררתי מהצבא ולא חשבתי לעסוק במשהו אחר. כיום אני זו שמטפלת יותר במשק הבית ובילדים ובעלי הוא זה שפנוי יותר ללקוחות. זוהי החלטה שקיבלתי מתוך בחירה".

מנהלת מרפא סוכנות לביטוח, שרה שטיינמן, מצאה את עצמה מנהלת סוכנות של חמישה עשר עובדים, לאחר שבעלה שניהל עזב לטובת מישרה אחרת. לדבריה, "כשבעלי הקים את העסק, הצטרפתי לסוכנות על תקן של עוזרת. כיום מאחורי עשרים ושבע שנות ניהול, ואני לא מרגישה כמי שצריכה לנהל את האנשים. אני עובדת עם אנשים ואנו צוות של עמיתים, המגיעים למקום העבודה במטרות משותפות".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email