שיווק בעידן האינטרנט

סדרת מדריכים לגיוס ושימור לקוחות באמצעות שיווק דיגיטלי  השבוע: דיוור לרשימות תפוצה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ThinkstockPhotos-186107821

 

כל סוכן ביטוח יודע שהלקוחות חשופים לאינספור הצעות אטרקטיביות מצד המתחרים. כדי להגיע ליותר לקוחות חדשים ולהציע לכל אחד מהם את הפתרון המתאים לו ביותר, כדאי ורצוי לעשות שיווק מתקדם וחכם באינטרנט; השיטות הישנות כבר אינן מספיקות.

שפע אפשרויות שיווק

האינטרנט הוא אוצר שמשרת סוכני ביטוח, כמו גם כל עסק בכל תחום. שיווק במייל, ב־ SMS, בוידאו, או דרך רשתות חברתיות, בלוגים ודפי נחיתה – אלו הם רק חלק ממגוון עצום של אפשרויות להגיע לאינסוף לקוחות.

הפעם נתמקד בהסבר על שיווק במייל שנקרא ניוזלטר, או דיוור לרשימות תפוצה. הבסיס של כל עסק מצליח, והנכס הגדול ביותר שלו היא רשימת הלקוחות; רשימה שמכילה כל פרט אפשרי על כל לקוח שלכם בעסק: שם, כתובת, אימייל, טלפון, פקס, וכל אמצעי גישה אחר אליו. הרשימה יכולה להיות כתובה על דף נייר, שמורה בקובץ אקסל, או בתוכנה מיוחדת לניהול קשרי לקוחות. אם יש לכם אתר, אפשר להשיג כתובות גם על ידי הצעה להשתתף בהגרלה, למשל, המותנית בהזנת כתובת המייל. לאנשים יש מוטיבציה גבוהה להירשם והם גם רושמים אחרים.

שמירה על קשר עם לקוחות באמצעות המייל קלה מאוד, וניתן לשלוח מאמרים, טיפים, סרטונים, הסברים על מוצרים חדשים ועוד. הדיוורים שומרים אותך במודעות ובזיכרון של הקהל שלך וגם מאפשרים לך לשמור איתו על קשר קבוע.

ניתן לבצע את הדיוור בצורה אוטומטית באמצעות מערכות, כמו "רב מסר", "שלח מסר" ואחרות, המאפשרות להזין סדרת מסרים, הנשלחים אוטומטית לפי פילוח ותזמון, וחוסכות זמן, אנרגיה וכסף. המערכות מאפשרות גם לקבל אינפורמציה שימושית לאחר שליחת המסר – מי פתח, מי הקליק, מי הסיר את עצמו ועוד. כך תוכלו לדעת מה מעניין את מי – ולשלוח דיוור בהתאם.

סוגי התוכן

ישנם סוגים שונים של תכנים שניתן לשלוח ללקוחות. התוכן יכול להיות שיווקי מובהק, וכתוב בהתאם – הכותרת צריכה להיות מושכת מאוד, כדי שהנמען יפתח את המייל; תהיו אישיים; הציעו הנחות למספר רוכשים ראשונים, הוסיפו תמונות ואיורים וכד'.

התוכן יכול להיות אינפורמטיבי ומעשיר – למשל, מקרה מעניין שעסקתם בו, או הנחיה חדשה בתחום, או רפורמה בדרך; אם המידע מעשיר ומעניין, אולי הנמען יעביר את המייל גם למכרים שלו או יפרסם אותו בפייסבוק. גם אם אין פה הצעה מכירתית ישירה, תוכן שכזה ישמר אתכם בתועת הלקוח כמקצועיים – מה שיגדל את הסיכוי שיפנה אליכם בעת הצורך.

סרטוני וידאו – סרטון וידאו הוא השקעה שהמבוטחים יעריכו, כי היא מעידה על כך שאתם משקיענים, חרוצים, טכנולוגיים וכד'. אתם יכולים להעלות את הסרטון ליוטיוב ולהגיע משם ללקוחות נוספים. סוכן עימו עבדתי הפיק ניוזלטר חודשי עם סדרת סרטוני וידאו, בו עדכן את לקוחותיו על מבצעים מיוחדים, והתוצאה: בעקבות הדיוורים הסוכן הצליח להגדיל מאוד את הכנסותיו מלקוחות קיימים, וגם הגדיל את כמות הלקוחות.

אז אם עדיין אינך עושה שיווק באינטרנט או שכבר התחלת אבל יש לך שאלות או חששות שמעכבים אותך – נקווה לסייע לך בסדרת מאמרים אלו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email