שינויים בהראל: רונן אגסי ימונה למנכ"ל החברה – יחליף את שמעון אלקבץ ומישל סיבוני

למרות ההפסדים ברבעון האחרון, הראל הפכה השבוע לחברת הביטוח בעלת שווי השוק הגבוה בישראל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למרות ההפסדים ברבעון האחרון, הראל הפכה השבוע לחברת הביטוח בעלת שווי השוק הגבוה בישראל

הראל השקעות הודיעה לבורסה על שינויים פנימיים הצפויים בצמרת החברה: רונן אגסי יחליף את שמעון אלקבץ ומישל סיבוני, ששימשו עד כה כמנכ"לים משותפים. יתכן והשינויים העתידיים בחברה נובעים מההפסדים שנרשמו ברבעון השלישי של השנה, שהסתכמו ב־130 מיליון שקלים, לעומת רווח של 115 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. אגסי, המשמש הן כמנהל הכספים של החברה, הן כמשנה למנכ"ל הראל ביטוח והן כמנהל חטיבת כספים ומשאבים, צפוי להיכנס לתפקידו בסוף חודש בדצמבר, לצד המשך כהונתו בתפקידיו הנוכחיים. אלקבץ ימשיך לכהן כיו"ר דירקטוריון הראל פיננסים אחזקות והראל פיא קרנות נאמנות, גם לאחר סיום תפקידו בהראל השקעות. עם זאת, הוא יסיים את כהונתו כחבר ועדת השקעות נוסטרו של הראל ביטוח, יו"ר דירקטוריון EMI – עזר חברה לביטוח משכנתאות, וכן כדירקטור של הראל ביטוח מימון והנפקות.

                                                             רונן אגסי, הראל השקעות. צילום: ורדי כהנא

 

מישל סיבוני, המכהן אף הוא כמנכ"ל משותף בהראל השקעות וכמנכ"ל הראל ביטוח, יסיים את כהונתו בתפקיד הראשון בסוף השנה, אך ימשיך לשמש כמנכ"ל הראל ביטוח: "מר סיבוני יתרכז בתפקידו המרכזי כמנכ"ל הראל ביטוח ובתפקידיו הנוספים בקבוצה, הנלווים לתפקידו המרכזי. זאת, משום האתגרים ההולכים וגדלים בתחום הביטוח, הן מבחינה עסקית והן מבחינה רגולטורית", נכתב בהצהרה ששחררה החברה.

מהפך בפסגה

על אף ההפסד שנרשם ברבעון השלישי, רשמה קבוצת הראל, שבשליטת משפחת המבורגר, היסטוריה כשהפכה ביום שני האחרון לקבוצת הביטוח והפיננסים בעלת שווי השוק הגבוה בישראל. הראל עקפה את מגדל, שבשליטת שלמה אליהו, אשר סיימה את יום המסחר בתאריך 23.11.2015 עם שווי שוק של כ־3.43 מיליארד שקל – צניחה של כ־27% מתחילת השנה. הראל לעומת זאת, סיימה את יום המסחר עם שווי של כ־3.44 מיליארד שקל, לאחר שרשמה ירידה של 6% בלבד מתחילת השנה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email