שינוי ארגוני במגדל: תהליך התייעלות ומיקוד ברווחים

מנכ"ל מגדל הנכנס, רן עוז, ממשיך עם הטמעת השינוי הארגוני; בנוסף לרה ארגון בהנהלה, החברה תקים חטיבת בריאות חדשה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רן עוז, מנכ"ל מגדל חברה לביטוח, ממשיך להטמיע את השינוי הארגוני עליו הכריז עם כניסתו לתפקיד בחודש ספטמבר 2019 במטרה להביא למיקוד ברווח, תוך יישום תהליך התייעלות. דירקטוריון מגדל אישר בתחילת השבוע את המלצת המנכ"ל לצמצום ההנהלה לחמש חטיבות עסקיות ושבע יחידות מטה אשר נותרו ללא שינוי. המהלך יוביל לצמצום מספר חברי ההנהלה מ-17 חברים ל-13.

מהחברה נמסר, כי מטרת המבנה הניהולי החדש, שיהיה מבוסס על מיקוד קווי עסקים של החברה, תוך איחוד פונקציות ומוצרים, תחת חבר הנהלה אחד. מבנה שכזה מבטיח אחריות מקצה לקצה למנהל קו העסקים – רווחיות, תפעול, חיתום, תביעות, וניהול המוצר. ניהול אחיד המאפשר היזון חוזר וסינרגיה בין התהליכים באותו קו העסקים.

מטרה נוספת, הנה לייצר מבנה ניהולי המוטה מחד סביב קווי עסקים ומאידך ממוקד חווית שירות מוטת לקוח.

רן עוז | צילום: פזית עוז

חטיבת בריאות חדשה

לפי המבנה הארגוני החדש תכלול ההנהלה חמש חטיבות עסקיות: לקוחות וערוצי הפצה; חסכון ארוך טווח; ביטוח כללי; בריאות; השקעות. חטיבת הבריאות הינה חטיבה חדשה. יחידות המטה יישארו ללא שינוי: משפטי ואכיפה; משאבי אנוש; ניהול סיכונים; כספים; טכנולוגיות; אסטרטגיה ופיתוח עסקי; מטה. חברי הנהלה של מגדל ביטוח יהיו מנהלי החטיבות העסקיות, האקטואר הראשי ומנהלי יחידות המטה.

השינויים שהוצגו לעיל אמורים ליצור מוטת שליטה מצומצמת ואפקטיבית יותר ביחס למבנה הקיים ולאפשר למנכל והנהלתו להיערך ולהגיב במהירות וביעילות להתפתחויות הדינמיות בשוק.

חטיבת חיסכון ארוך טווח

עוד במסגרת השינוי, מודיעה החברה על קידום רו"ח עמית אורון לתפקיד מנהל חטיבת חיסכון ארוך טווח. לחטיבת הביטוח הכללי ולחטיבת הבריאות טרם מונו מנהלים והחברה נמצאת בהליך איתור.

אורון הצטרף לחברת מגדל בשנת 2016 לתפקיד מנהל פיתוח עסקי בחטיבת לקוחות וערוצי הפצה, והביא עמו לתפקיד ניסיון ארוך שנים של תפקידים שונים בתחום החיסכון ארוך הטווח בחברות הביטוח הגדולות בישראל. בשנת 2017 קודם אורון לתפקיד מנהל מערך תפעול חסכון ארוך טווח ובריאות אותו הוא ממלא עד היום. בתפקידו החדש ירכז מתחתיו אורון את פעילות מגדל בעולם חיסכון ארוך טווח הכולל את פעילות ביטוחי החיים, פנסיה, גמל והשתלמות עם אחריות מקצה לקצה כולל אחריות על תפעול ותביעות.

רן עוז מסר: "מהלך זה הינו חלק מהיערכות החברה לבניית מנועי הצמיחה אשר יביאו את החברה להמשיך ולהוביל את ענף הביטוח, תוך  היערכות לאתגרים העומדים בפני החברה ומיקוד בנושאי רווחיות ויעילות. אני רואה בצמצום, מיקוד, ריענון וחיזוק ההנהלה במקביל לבניית תשתית ניהולית, כפעילות הכרחית בכדי להוביל את החברה בהתמודדויות עם האתגרים העומדים בפניה ועם התחרות ההולכת וגוברת. אני מאמין כי הנהלה ממוקדת יותר תוכל להניע תהליכים בזריזות ומהירות גבוהה, על מנת לתת שירות טוב ויעיל ללקוחותינו".

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email