שכירה בחברת ביטוח הפנתה לקוחות לסוכנות בה היתה שותפה

הפוליסה שהוצעה לאחת הלקוחות היתה יקרה פי ארבעה מזו שהיתה יכולה להשיג במסגרת מקום עבודתה; פרטי המקרה הועברו לצוות הלשכה לטיפול במתחזים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בימים אלה, כשצריך רק אישור עובד ואין צורך באישור מהמעסיק כדי לצרף עובד לפנסיה, יש חברות ביטוח ששולחות את עובדיהן "להסתובב" ולמכור ביטוחים נוספים. כך קרה כשעובדת שכירה (חדשה יחסית) באחת מחברות הביטוח הגדולות, נשלחה לגייס לקוחות באחד מבתי החולים הגדולים במרכז. היא הצליחה למכור גם ביטוח בריאות לעובדת ובני משפחתה מטעם החברה ממנה היא מתוגמלת, כאמור.

סו"ב אורנה יחזקאל, סוכנת ותיקה ובעלת משרד אורנה סוכנות לביטוח (2015) מספרת כי המקרה הגיע לאוזניה בשיחה עם הלקוחה ובעלה, שבה הפצירו בפניה להעביר אליה את הפנסיות וביטוח הבריאות. 

סו"ב אורנה יחזקאל. צילום: באדיבות המצולמת

"האישה אמרה לי שיש לה פוליסת ביטוח בריאות שרכשה שבועיים קודם לכן במקום העבודה שלה מידי נציגת חברת ביטוח, שטענה בפניה שחברת ביטוח זו 'עובדת עם בית החולים', דבר שאין לו אחיזה במציאות. היא גם שלחה אליי את העתק פוליסת הבריאות המשפחתית שרכשה תמורת 720 שקל לחודש וקבלה בפניי שאינה יודעת איך תעמוד בפרמיות לאור משכורתה הצנועה כאחות כוח עזר באותו בית חולים.

"חשבתי לתומי שמי שמכר לה את הפוליסה הוא סוכן ביטוח והצעתי לה לפנות אליו, אבל היא אמרה לי שמדובר בנציגה של אותה חברה ולא סוכנת ביטוח".

ממשיכה להפנות לידים

אורנה החליטה לבדוק את העניין לעומק וביקשה מהלקוחה את מספר הטלפון של הנציגה, כדי להתקשר אליה ולהציג עצמה כלקוחה פוטנציאלית.

"אמרתי לנציגה שהמליצו לי עליה ושאני מעוניינת בביטוח בריאות, אבל לא בחברת הביטוח אותה היא מייצגת; אמרתי לה ששמעתי על שירות גרוע שמעניקה אותה חברה. היא ענתה, שהיא שכירה באותה חברה ואינה יכולה להציע לי פוליסה של חברה אחרת.

"עם זאת, היא סיפרה שהיתה שותפה עד לפני מספר חודשים בסוכנות ביטוח והפנתה אותי אל הסוכן השותף שלה לשעבר. ואז הסתבר לי שלמרות שהיא שכירה בחברת ביטוח, היא מפנה לידים לאותו סוכן ושהם עובדים בשיתוף פעולה. אולי היא אפילו מקבלת ממנו שכר על כל הפניה.

"השורה התחתונה – אותה נציגה יכלה להציע לעובדת ביטוח בריאות קולקטיבי משפחתי זול בהרבה מהביטוח שמכרה מטעם החברה בה היא עובדת. לכן הפניתי את הלקוחה להצטרף לביטוח הקולקטיבי של בית החולים תמורת פחות מ-200 שקל לביטוח משפחתי וללא הצהרת בריאות, לעומת ה-720 שקל שהייתה אמורה לשלם לחברת הביטוח באופן פרטי. תמורת עבודתי אפילו לא גביתי ממנה שקל. בקיצור, השוק מכוער, מכיל אנשים לא מקצועיים ולא אמינים ואין סוף לתחתית".

צוות הטיפול במתחזים בלשכת סוכני הביטוח, שבהובלת סו"ב ליאור הורנצ'יק, מ"מ וסגן נשיא הלשכה, קיבל את כל פרטי המקרה ומתכוון לטפל בו מול החברה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email