שכרו של משה כחלון ביונט קרדיט קוצץ ב־20%

הקיצוץ מגיע במסגרת התייעלות כלכלית שהחברה מבצעת; השכר יחזור לקדמותו בתוך שנה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברת יונט קרדיט דיווחה כי במסגרת התייעלות כלכלית שהחברה מעוניינת לבצע, אישרו ועדת התגמול ודירקטוריון החברה הפחתת שכר בשיעור 20%  לשלושה נושאי משרה בחברה, בהם משה כחלון שר האוצר לשעבר שמכהן כעת כיו"ר דירקטוריון החברה, צחי אזר מנכ"ל החברה ומבעלי השליטה בחברה ויואב צבר משנה למנכ"ל החברה. ההפחתה תחול רטרואקטיבית מיום 1 ביולי 2021. ההפחתה היא בהסכמת הבכירים. בנוסף, יופחת שכרו של עובד נוסף בחברה בשיעור זהה.

השר לשעבר משה כחלון | צילומים ווידאו: באדיבות הלשכה/מתוך ערוץ היוטיוב הרשמי של לשכת סוכני ביטוח

יונט קרדיט שירותים פיננסיים בע"מ, מקבוצת יונט ביטוח ופיננסים המנוהלת בידי שלמה אייזיק, מבעלי השליטה בה, הודיעה בנוסף כי השכר או דמי הניהול, לפי העניין, יושב לקדמותו בהתקיים אחד מהתנאים הבאים, המוקדם מבין שניהם: גיוס אשראי או חוב בסך מצטבר של 100 מיליון ש"ח, החל מהמועד הקובע (1 ביולי 2021) או כעבור שנה מהמועד הקובע, 1 ביולי 2022.

יש לציין כי פרסום שכרו של משה כחלון כיו"ר יוניט קרדיט, ספג ביקורת ציבורית קשה וגם בקרב בעלי המניות של החברה. על פי דיווח החברה עם חתימת הסכם ההעסקה עם כחלון, הוא היה אמור לקבל  8.3 מיליון ש"ח בשנה (מתוכם שכר של 1.3 מיליון ש"ח ומענק שנתי בסך 864 אלף ש"ח) עבור 80% משרה. בנוסף, היה אמור לקבל חבילת אופציות בשווי של כ-6 מיליוני ש"ח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email