שכר המינימום בקבוצת מגדל יעמוד על 5,300 שקל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

איש העסקים שלמה אליהו, יו"ר מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים, הוביל השבוע לקבלת החלטה בדירקטוריון מגדל ביטוח ובדירקטוריון מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים בע"מ ולפיה, החל ב-1 בינואר 2015 יעלה שכר המינימום בכל החברות בשליטתו – ובכלל זה בחברות האחיות והבנות, לכדי 5,300 שקל. המשמעות היא כי שכרם של מאות עובדים בקבוצת מגדל יעלה ב-2015.

"מעבר למשמעות הכלכלית של ההחלטה, מדובר כאן קודם כל באמירה ערכית-מוסרית" מדגיש אליהו וקורא לדירקטוריונים ומעסיקים אחרים במשק לקבל החלטה דומה. "אני איש עסקים ומבין שעלולים להיות חברה או מפעל שלא יוכלו לעמוד בכך. במקרה כזה המדינה חייבת לקחת אחריות ולתת סבסוד לאותו מעסיק – כדי שגם העובדים אצלו יוכלו להשתכר במינימום המאפשר חיים בכבוד".

לדברי אליהו, שידע עוני בימי חייו, "מצב העוני בישראל מחפיר וזה פשוט לא מוסרי להמשיך ולשתוק. הפוליטיקאים שלנו – כמעט מכל המפלגות – מדברים הרבה על ביטחון וכלכלה אבל שוכחים שהאדם ובני משפחתו, הם המשאב החשוב ביותר במדינה. אני לא מוכן להסכים לכך שישראלים צריכים לחפש מזון בזבל. אני לא מוכן להשלים עם הפערים האלה. אסור שאנשים עובדים לא יוכלו להתקיים בכבוד. העוני אינו מחלה ובטח שאינו גזירה משמים. העני בוודאי שלא צריך להתבייש בעוניו. אבל שכר מינימום שעומד ב-2014 על פחות מ-5,000 שקל הוא בהחלט בושה למדינה ובושה לנו".

אליהו ציין במסיבת העיתונאים שכינס בבית מגדל כי הוא מתריע לאורך זמן כנגד העוול המוסרי שבהתנערות המדינה ומנהיגיה מהאחריות לרווחתם של האזרחים קשיי היום. "דיברתי עם ראשי ממשלות ושרים, הצבתי את הבעיה החברתית על השולחן בפורומים של אנשי עסקים בכירים. היו שנים שבהן אפילו הוצאתי הון עתק מכיסי כדי לפרסם מודעות מאירות עיניים בעיתונים. אלא שלצערי עם ישראל מצביע שוב ושוב כעדר ואינו דורש ממנהיגיו להחזיר את האדם ומשפחתו למרכז. המון סיסמאות והמון דיבורים על מאקרו כלכלה – אבל מעט מאוד נשמה. כמעט ובכלל לא חמלה. אני כבר מבוגר מכדי לחולל הפגנות, אבל אני לא מבין איך הצעירים של היום לא יוצאים לרחובות ומפגינים ביתר נחישות בדרישה לשינוי סדר העדיפויות הלאומי. אנחנו חברה הרבה יותר סולידרית ממה שהפוליטיקאים שלנו מייצגים. אנחנו, העם, לא אטומים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email