שלטונות המס האמריקאים קונסים חברות ביטוח זרות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שלטונות המס האמריקאים פועלים נגד חברות ביטוח זרות וקונסים אותן במיליוני דולרים. הפעילות מזכירה את המבצע שניהלו רשויות המס האמריקאיות נגד בנקים זרים הפועלים בארה"ב, כולל שלוחות של בנקים ישראליים, שהפרו חוקי המס. הבנקים חויבו בבתי משפט, ובהסדרים שנעשו עימם, לשלם קנסות של מיליוני דולרים לרשויות המס בארה"ב.

כך, ניהול הרשויות חקירות גם נגד חברת הביטוח השוויצרית הגדולה "סוויס לייף" שנאשמת בסיוע לאזרחים אמריקאים לחמוק מתשלומי מס. הדבר נעשה באמצעות חשבונות מס באזורי אוף-שור. זאת לאחר שבנקים שוויצריים הפסיקו לאפשר לאזרחים אמריקאים לנהל חשבונות בנק.

חברת הביטוח השוויצרית נקנסה בסכום של 77 מיליון דולר על ידי משרד האוצר האמריקאי. במסגרת הסדר שנעשה בין חברת הביטוח לשלטונות המס האמריקאים, לאחר שהודתה שסייעה לאזרחים אמריקאים להתחמק מהצהרת הון ותשלומים באמצעות הנפקת פוליסות ביטוח בסכום של 1.4 מיליארד דולר, לפי מסמכי התביעה שהוגשו לבית המשפט בניו-יורק. המבטחת השוויצרית התחייבה לשתף פעולה עם רשויות המס כדי לאתר את האזרחים האמריקאים שהתחמקו מהצהרת הון ומתשלומי מס כנדרש.


דירוג פורבס: חברות הביטוח הגדולות בעולם

למרות שמגפת הקורונה פגעה בכלכלות העולם, מתברר שתעשיית הביטוח כמעט ולא נפגעה. זאת בהשוואה לתעשיות התיירות והמלונאות, למשל.

מגזין פורבס פרסם לאחרונה את דירוג 2000 החברות הגדולות בעולם לשנת 2020. לפי הדירוג חל שיפור ברווחיות בשנה שחלפה וזה הקפיץ את הדירוג של חברות הביטוח בדירוג החברות הגדולות בעולם. בדירוג נכללות 113 חברות ביטוח, כ-5% מהחברות בדירוג.

ענקית הביטוח הסינית Ping An תפסה את המקום הראשון בדירוג. צילום: shutterstock

חברת הביטוח הגדולה ביותר היא החברה הסינית PING AN עם הכנסות של 169 מיליארד דולר ורווח של 20.7 מיליארד דולר. אחריה חברת ביטוחי בריאות וחיים האמריקאית UNITED HEALTH עם הכנסות של 262 מיליארד דולר ורווחים של 16.8 מיליארד דולר. חברת הביטוח השלישית בגודלה היא אליאנץ' הגרמנית ו-AXA.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email