שלמה אליהו: "בשלה העת לסיום כהונתי"

יו"ר קבוצת מגדל הודיע במפתיע כי הוא פורש מתפקידו. בעקבות המלצתו של אליהו ימונה במקומו השופט בדימוס חנן מלצר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל אחזקות ומגדל ביטוח, הודיע במפתיע ביום ג' לדירקטוריון מגדל אחזקות על פרישתו מתפקידו כיו"ר החברה. מגדל אחזקות היא החברה הציבורית מחזיקה במלוא המניות של חברת מגדל ביטוח הפרטית.

על פי דיווח החברה, אליהו ביקש מהדירקטוריון כינוס של "אסיפה כללית מיוחדת שעל סדר יומה מינויו של שופט בית המשפט העליון בדימוס חנן מלצר, לכהונה כדירקטור וכיו"ר דירקטוריון החברה, נוכח כישוריו, מומחיותו וניסיונו הרב גם בתחום העסקי ובתחום הממשל התאגידי". אליהו עצמו לא מתנתק מהקבוצה וימשיך לכהן כדירקטור בחברה.

השופט בדימוס חנן מלצר. צילום: מתוך מאתר בתי המשפט

עוד מסרה החברה, כי פרישתו של אליהו מתפקיד יו"ר דירקטוריון החברה תיכנס לתוקף עם מינויו של השופט בדימוס מלצר לתפקיד דירקטור ויו"ר דירקטוריון החברה בידי האסיפה הכללית המיוחדת שתתכנס בימים הקרובים.

הודעת הפרישה של אליהו הפתיעה במיוחד לאור היאחזותו התקיפה במעמדו בחברה הן מול הממונה על רשות שוק ההון ד"ר משה ברקת והן מול בכירים בחברה. מקורבים לאליהו אמרו, כי מדובר בעייפות של בעל השליטה והבנה שהמאבקים שניהל בשנתיים האחרונות לא הועילו למגדל.

"יעדים חדשים"

אליהו, שחגג השבוע יום הולדת 86, מסר בעקבות הודעתו כי: "מגדל אחזקות היא הנכס המשמעותי ביותר שלי, ורכישתו הייתה גם ציון דרך מבחינתי שכן את עבודתי התחלתי כנער שליח בחברת מגדל ורכישת השליטה בחברה לפני כעשר שנים הייתה מעין סגירת מעגל עבורי. בכל התקופה מאז שרכשתי את השליטה בחברה, כל פעולה שעשיתי – כוונה לטובת כלל מחזיקי העניין במגדל ביטוח ובמגדל אחזקות, ובכלל זה לטובת משקיעיה של מגדל אחזקות, וכן של המבוטחים והעמיתים במגדל ביטוח".

עוד אמר כי "לאור מכלול האירועים בשנתיים האחרונות הגעתי למסקנה כי בשלה העת לסיים את כהונתי, ולכן הודעתי היום על פרישתי הצפויה כיו"ר מגדל אחזקות. אני שמח וגאה מאד שחנן מלצר, שופט עליון בדימוס, בעל שיעור קומה, עם מומחיות וניסיון גם בתחום העסקי ובתחום הממשל התאגידי, נענה לבקשה להצטרף למשפחת מגדל, ולסייע לה בכל האתגרים שבפניה.

אני בטוח כי השופט בדימוס מלצר, יחד עם דירקטוריון מגדל אחזקות שאני אמשיך להיות חלק ממנו, וכן עם המנכ"ל המיועד של מגדל אחזקות ועם האורגנים של מגדל ביטוח ומגדל שוקי הון, נדע להוביל את קבוצת מגדל לעבר יעדים חדשים", אמר אליהו שדבריו מרמזים על כך שימשיך להיות מעורב בחברה.

"שליחות ציבורית"

השופט מלצר מסר: "אני שמח שהתבקשתי להצטרף לשורותיה של קבוצת מגדל ועל האמון שמר שלמה אליהו והדירקטוריון היו נכונים לתת בי. עבורי זו זכות ובמידה מסוימת אף שליחות ציבורית לכהן כיו"ר הדירקטוריון של מגדל אחזקות, שהיא מספינות הדגל של עולם הביטוח והפיננסים, ולסייע לה להגשים את כל האתגרים שבפניה ולהמשיך להוביל את תחום הביטוח וההשקעות".

לדבריו, הוא מכיר את אליהו שנים רבות וייצג את חברת אליהו בעבר בעליון: "אני מוקיר את מומחיותו הרבה בענף הביטוח וסבור כי פעילותו, לרבות בקשתו לסיים את כהונתו כיו"ר מתוך רצון להבטיח שקט תעשייתי ויציבות בקבוצה, הן בגדר של התנהלות אצילית ממש", אמר מלצר. "אליהו שם לנגד עיניו את טובת הקבוצה שאני יודע שחשובה לו מאוד. קבוצת מגדל איננה חברה של איש אחד, אלא מקבץ גדול של מנהלים ועובדים, כולם מומחים בתחומם, בעלי ידע וניסיון, ואני בטוח שבסיועו של הדירקטוריון לצידי, המנכ"ל המיועד, והאורגנים של חברות הקבוצה, נדע להצעיד את הקבוצה קדימה. זה המקום להודות לאליהו, שהחל כנער שליח בחברת מגדל והגיע עד הלום, ומשמש בעיניי דוגמה לסיפור הצלחה ציוני וישראלי מופלא שאני בטוח כי עוד יסופר בו רבות בהזדמנויות אחרות נוספות".

מנכ"ל זמני

דירקטוריון החברה החליט בנוסף על מינויו של ד"ר גבי פיקר לתפקיד מנכ"ל מגדל אחזקות באופן זמני עד לכניסת רו"ח יוסי בן ברוך לתפקידו כמנכ"ל מגדל אחזקות ב-1 ביולי 2022.

עוד שינוי השבוע במגדל – ענת אטלס תמונה למנהלת החטיבה לפיתוח עסקי, דאטה ודיגיטל במגדל ביטוח ותחליף את ערן צימרמן שהודיע לאחרונה למנכ"ל החברה, שגיא יוגב, על רצונו לסיים את תפקידו. צימרמן כיהן בתפקיד מאז אוקטובר 2019.

צילום תמונה ראשית: פראג' פרי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email