שלמה אליהו קרא לבית הכנסת במגדל ע"ש איל יפרח בנה של עובדת החברה שנרצח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

עין לא נשארה אתמול יבשה כשהבעלים של מגדל שלמה אליהו, בכירים במשק כלוי רחמני ופיני כהן, בני משפחה ומאות מעובדי קבוצת מגדל – עמיתיה לעבודה של איריס יפרח ובעלה אורי, הכניסו במעמד הרב ישראל מאיר לאו ספר תורה מהודר שנכתב במיוחד לעילוי נשמת הנער איל יפרח, שנחטף ונרצח יחד עם הנערים נפתלי פרנקל וגיל-עד שער, זכרם לברכה.

אליהו ובנו עופר אליהו, מנכ"ל החברה אף החליטו לקרוא לבית הכנסת של החברה, שבו הוצב ספר התורה המהודר, על שמו של איל ז"ל. לאו, הרב הראשי לישראל לשעבר המכהן כיום כרבה של תל אביב, ציין בדבריו כי איל, נפתלי וגלעד קידשו במותם שם שמיים והביאו לאחווה ולאחדות יוצאות דופן ולרגשי ערבות הדדית שלא נראו שנים רבות בעם ישראל. "ספר התורה שתרם שלמה אליהו הוא מגדל של יד ושם לעולמים לזכרו של הנער הקדוש אייל", ציין.

איריס יפרח, שדיברה בשם המשפחה, ריגשה את הקהל בספרה על איל ודבקותו של בנה בתורה כדרך חיים. "לא קלה היא דרכנו. לעתים היא קשה מנשוא, אבל עם ישראל שהתאחד עם החטיפה לא עזב אותנו והמשיך ותמך כאילו הבנים היו בניו ממש. אין לי ספק שאיל וחבריו נפתלי וגלעד צופים בנו ממרומים ובאים במשלחת מלאכי שמים ללוות את הכנסת ספר התורה", אמרה וציינה כי מעבר לנדיבותם של שלמה אליהו ומשפחתו, חבריה לעבודה במגדל התייצבו בביתה מהרגע הראשון להיוודע דבר החטיפה "ומאז אתם דואגים לנו לכל מחסורנו ומסייעים לנו בהתחשבות וברגישות להתמודד עם האסון".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email