שלמה ביטוח תונפק בבורסה לפי שווי של כ-1.3 מיליארד שקל

החברה, שידועה בשיתוף הפעולה ההדוק עם סוכני הביטוח, נפגעה פחות מחברות אחרות במשבר הקורונה וסיימה את 2020 עם רווח כולל של כ-70 מיליון שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

משפחת שמלצר, בעלת השליטה בשלמה אחזקות, נערכת להנפקת חברת הביטוח של הקבוצה  – שלמה ביטוח. הכוונה להנפיק את החברה לפי שווי של כ-1.3 מיליארד שקל, בתוך מספר חודשים.

שלמה ביטוח הוקמה ב־2006 בידי שלמה שמלצר, שהלך לעולמו ב־2014. החברה עצמה החלה לפעול ב-2008 עוסקת בתחומי הביטוח האלמנטרי, ועל פי דוחותיה הכספיים לשנת 2020, היא מחזיקה כ-6% מתחום הביטוח הכללי, הרוב בתחום ביטוח רכב.

אורי אומיד | צילום: באדיבות שלמה ביטוח

החברה ידועה בשיתוף הפעולה ההדוק עם סוכני הביטוח, שמהווים את זרוע המכירות הכמעט בלעדי שלה. בדוחותיה הכספיים החברה מציינת זאת בסעיף מיוחד: "הידוק הקשרים עם סוכנים – החברה חרתה על דגלה להיות חברת סוכנים מובילה, והינה מפנה משאבים מרובים לפיתוח וקידום הסוכנים שלה והידוק הקשרים עימם".

רק עם סוכנים

בראיון עם מנכ"ל שלמה ביטוח אורי אומיד שפרסמנו בתחילת לפני מספר חודשים ב"ביטוח ופיננסים", הוא אמר: "שלמה ביטוח עובדת רק עם סוכנים כי זו הדרך העסקית הנכונה בעינינו והתוצאות של שלמה ביטוח מוכיחות את זה. מי שיודע לייצר שייצר ומי שיודע למכור שימכור; שלמה ביטוח טובה בלייצר והסוכנים יודעים למכור".

יש לציין, כי שלמה ביטוח נפגעה פחות מחברות אחרות במשבר הקורונה והציגה רווחיות נאה ב-2020. את שנת 2020 סיימה החברה ברווח כולל של כ-70 מיליון שקל לעומת כ-123 מיליון שקל בשנת 2019. תזרים המזומנים של החברה, נכון לשנת 2020 הסתכם בכ-273 מיליון שקל, לעומת כ-171 מיליון שקל ב-2019. בעקבות התוצאות הטובות יחסית, אישר דירקטוריון החברה חלוקת דיבידינד לבעלי המניות של החברה בסך 35 מיליון שקל, על בסיס הדוחות הכספיים של החברה נכון ליום 31 בדצמבר 2020.

על פי דיווחים בעיתונות הכלכלית, החברה תונפק לפי דוחות הרבעון הראשון של 2020. בחברה סירבו להתייחס לידיעה. מקורבים להנהלת החברה אמרו ל"ביטוח ופיננסים" כי בשלב זה הם אינם מתייחסים לידיעות בנושא.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email