שלמה ביטוח תשלם להסתדרות חצי מיליון שקל על פגיעה בהתארגנות עובדים

כך פסק השבוע בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות: "איתות חשוב לכל מעסיק שבוחר לא לכבד את החוק"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב פסק ביום ב' השבוע, כי חברת שלמה ביטוח פגעה בהתארגנות עובדיה וחייב אותה לשלם פיצוי בסך חצי מיליון שקל להסתדרות.

פסק הדין ניתן במסגרת תביעה שהגישה ההסתדרות על סך 2.1 מיליון שקל נגד שלמה ביטוח בטענה שפגעה בהתארגנות עובדיה במסגרת ההסתדרות. התביעה הוגשה על ידי עורכת הדין איריס ורדי, ראש הלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, ועורכות הדין מאיה צחור אבירם וסיון רדיאן מהלשכה המשפטית.

 

ניסנקורן
ניסנקורן

בית הדין מתח ביקורת על התנהלות חברת שלמה ביטוח כשכתב בפסק הדין: "המשיבה נקטה בפעולות שונות כדי לפגוע בהתארגנות הן במחדלה להכיר ביציגות סמוך למועד קבלת ההודעה על הצטרפות של למעלה משליש עובדיה, הן בהפעלת לחצים על עובדים לבטל את חברותם במשיבה, הן במתן לגיטימציה לפעולות נגד ההתארגנות, הן בהקשחת נהלים ושינויים בתנאי העבודה, הן בהכנת רשימות עובדים החברים בהסתדרות ומניעת כניסתם לעבודה. עדות המנכ"ל מבטאת באופן חד משמעי את יחסה של המשיבה להתארגנות, את רצונה בסיכול ההתארגנות בכל דרך שהיא ואת כוונתה לבוא בחשבון עם העובדים המתארגנים".

בתגובה מסר אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות: "החלטת בית הדין משקפת אמירה חברתית ראשונה במעלה שיש בה איתות חשוב לכל מעסיק שבוחר לא לכבד את החוק ולנסות לפגוע ניסנקורן במימוש זכות ההתארגנות של העובדים".

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email