שמולי: "קופות החולים מסרבות לקבל מבוטחים – הקטסטרופה כבר כאן“

בראיון מיוחד תוקף ח״כ שמולי את אי הקבלה של נפלטי הביטוח הסיעודי לקופות החולים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"הגיעו אלי תלונות ממבוטחים שרצו להתקבל לביטוחים הסיעודיים המשלימים של קופות החולים, בהתאם להנחיה של דורית סלינגר, המפקחת, וקופות החולים סירבו לקבל אותם. כזכור, סלינגר הציגה כפתרון לבעיית נפלטי הביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים, את קבלת אותם נפלטים בביטוחי הסיעוד המשלימים של קופות החולים, ללא הצהרת בריאות, וזאת החל מיולי האחרון. מסתבר, שלא כך פני הדברים“.

כך אמר ח“כ איציק שמולי (המחנה הציוני) בראיון ל“ביטוח ופיננסים“. ”הקטסטרופה כבר קורית“, קבע שמולי. ”בכל חודש עוד ועוד קבוצות, וכבר מאות אלפי אנשים, נשארים ללא ביטוח סיעודי. שר האוצר לא יכול שלא להתערב במצב הזה. הוא צריך לחייב את חברות הביטוח להשאיר את פוליסות הביטוח הקולקטיביות בתוקף עד שיימצא פתרון“.

שמולי: ”הרפורמה יכולה לתת פעם אחת ולתמיד פתרון לנושא הסיעודי“
שמולי: ”הרפורמה יכולה לתת פעם אחת ולתמיד פתרון לנושא הסיעודי“

את הדברים אמר חבר הכנסת על רקע דחיית האיסור על מכירת ביטוחים סיעודיים קבוצתיים חדשים ל־1 בינואר 2017 על ידי שר האוצר, משה כחלון. בכך למעשה השאיר כחלון את המצב על כנו, כשחברות הביטוח ממשיכות לבטל פוליסות סיעודיות של מבוטחים המוצאים עצמם ללא כיסוי ביטוחי, למרות ששילמו עשרות ומאות אלפי שקלים במשך עשרות שנים. ביולי נכנסה הרפורמה של המפקחת לביטוח סיעוד אחיד דרך קופות החולים אליו יוכלו להצטרף, ללא הצהרת בריאות, כ־70 אלף מבוטחי קולקטיביים מעל גיל 60 .קופות החולים התנגדו למהלך, בטענה שהוא ייקר את הפוליסה לכל המבוטחים האחרים.

הבטחות שווא

”זורקים אלפי קשישים בכל חודש מהביטוח הסיעודי הקבוצתי בקצב הגדל פי 4 לעומת לפני שנה“, טען שמולי, ”כל ההבטחות של שר האוצר ושל המפקחת על הביטוח התבררו כהבטחות שווא. אנחנו ממשיכים להיאבק על חקיקה שתשאיר את אותם מבוטחים בביטוחים שלהם עד שיימצא הסדר הולם אחר עבורם“.

לדבריו, המאבק המרכזי שלו ושל חברי כנסת נוספים הוא לקדם את הצעת החוק של שר הבריאות יעקב ליצמן לחוק סיעוד ממלכתי. ”אנחנו ננהל מלחמה כוללת וגדולה במסגרת אישור התקציב גם בתמיכתם של חברי קואליציה כמו שר הרווחה חיים כץ. הרפורמה הזאת יכולה לתת פעם אחת ולתמיד פתרון לנושא הסיעודי כולל לביטוחים הקולקטיביים,“ הדגיש שמולי.

דב ברומר, הנחשב לנושא הדגל במאבק נגד הביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים נגדם הזהיר כבר לפני 20 שנה, שלח בימים אלה מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו. במכתב הוא מבקש את התערבותו בסוגיה הפוגעת במאות אלפי אנשים ובעשרות אלפי קשישים מעל גיל 70.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email