שנה טובה: זינוק ברווחי חברת אליאנץ ב־2018

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שנת 2018 הייתה שנה רווחית לחברות הביטוח הגלובאליות. במיוחד הייתה זו שנה מוצלחת לחברת הביטוח הגרמנית אליאנץ שהצליחה להשיג את היעד שלה. החברה מסרה, כי הצפי שלה לשנת 2019 הוא להגיע לרווחיות דומה באם לא יהיו אירועים בלתי צפויים, כמו אסונות טבע. הרווח בשנת 2018 היה הרווח הגבוה ביותר בתולדותיה.

אליאנץ דיווחה כי הרווח התפעולי בשנה החולפת גדל ב־3.7% ל־11.5 מיליארד אירו, שזהו הרווח הגדול ביותר בהיסטוריה של החברה. מקור גידול הרווח היה בסקטור ביטוחי רכוש ותאונות שזינק ב־13.3% כתוצאה ממספר קטן של תביעות מאסונות טבע וגידול בפרמיות.

הרווח נטו של אליאנץ ב־2018 עלה ב־9.7% ל־7.5 מיליארד אירו, לעומת 6.8 מיליארד אירו ב־2017. לאור התוצאות, החליטה המבטחת לשלם דיוידנדים בגין שנת 2018, 12.5% יותר מאלו ששולמו בגין 2017.

אינטלגנציה מלאכותית תסייע לקבוע מי אשם בתאונת הדרכים

חברת הביטוח היפנית Sompo Nipponkoa תשתמש באינטליגנציה מלאכותית כדי לסייע בטיפול בתביעות בעלי רכב, תוך ניתוח GPS. הדבר יסייע לקבוע מי אשם בתאונות ויזרז את תהליך תשלום התביעות של בעלי הרכב.

הטכנולוגיה תשתמש במצלמות
דרך | צילום: shutterstock

חברת הביטוח היפנית מתכננת להשלים את פיתוח המיזם הטכנולוגי שישרת כ־100 אלף כלי רכב. חברת Sompo מסתייעת במומחי Genext בפיתוח הטכנולוגיה. ההבטחה של חברת הביטוח של החשת הטיפול בתביעות לכיסוי נזקי תאונות הרכב. הטכנולוגיה תשתמש במצלמות דרך שיותקנו ברכב יחד עם מידע ה־GPS. היא תשמור אירועים הכוללים את מהירות הרכב ואת תנאי הראות בכביש בזמן התאונה.

האינטליגנציה המלאכותית תנתח את המידע בהשוואה לתאונות רכב קודמות כדי לחשב את שיעור חלקם של המעורבים בנהיגה בלתי אחראית שגרמה לתאונה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email