שנה רביעית ברציפות: הראל מדורגת בדירוג השיא של ”מעלה”

מהראל נמסר: "קבוצת הראל הינה אחת מקבוצות הביטוח והפיננסים הגדולות בישראל, אשר פועלת לקידום תחום האחריות התאגידית, שבהראל הינו בבחינת המשך טבעי לתפיסת הניהול וערכי הקבוצה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים ממשיכה להוביל גם בתחום האחריות התאגידית וזוכה זו השנה הרביעית ברציפות בדירוג "פלטינה פלוס". מדובר בדירוג הגבוה ביותר של דירוג ארגון "מעלה", המדרג 150 חברות ישראליות בתחום האחריות התאגידית. הדירוג כולל בתוכו את ביצועיהן בתחום זה בפרמטרים דוגמת מעורבות ותרומה לקהילה, סביבת עבודה, איכות סביבה, אתיקה וממשל תאגידי.

בתגובה נמסר מהראל: "קבוצת הראל הינה אחת מקבוצות הביטוח והפיננסים הגדולות בישראל, אשר פועלת לקידום תחום האחריות התאגידית, שבהראל הינו בבחינת המשך טבעי לתפיסת הניהול וערכי הקבוצה ומגיע עד לרמות הגבוהות ביותר בארגון. החזון בהראל, מבטא את ערכי הליבה המנחים את הקבוצה – אמינות, שירות, לקוחות, הון אנושי, בית חם והובלה (אש להבה). ערכים אלו הם בבחינת מצפן המכוון אותנו והם מגלמים את מטרתנו לייצר ערך בר־קיימא ללקוחות, תוך מתן מענה איכותי ומקצועי לצרכיהם. דירקטוריון הראל תומך בהנהלת הקבוצה, הפועלת לקידום תחום האחריות התאגידית והטמעתו בליבת העשייה. בהראל הדגישו כי לאורך למעלה מ־80 שנות פעילותה, המחויבות לתחום האחריות התאגידית ולקידום הקהילה הפכה לחלק בלתי נפרד מה־DNA הארגוני של הקבוצה והוא מוטמע בחזון הקבוצה ובערכיה".

 

חצי מיליארד שקל

השבוע הודיעה קבוצת הראל ביטוח ופיננסים כי היא רוכשת מבנק מזרחי טפחות תיק משכנתאות לדיור בהיקף של כחצי מיליארד שקל. במסגרת ההסכם, הראל רוכשת 80% מהתיק הכולל בהיקף של כ־625 מיליון שקל, כאשר הבנק ייוותר עם החזקה בשיעור של 20% מהתיק. בנק מזרחי־טפחות ימשיך לנהל את התיק ההלוואות בכללותו בהתאם לנהלים ולעקרונות המקובלים בבנק ותשולם לו עמלת ניהול שנתית.

מהחברה נמסר, כי שוק ההלוואות לדיור נחשב כבעל רמת סיכון נמוכה. מדובר בתיק של הלוואות שניתנו לפני מספר שנים, ללא פיגורים, בשיעור מימון נמוך.

רכישה זו מצטרפת לתיקים קודמים שרכשה קבוצת הראל מבנק הפועלים ומבנק מזרחי טפחות, וכן להסכם שיתוף הפעולה האסטרטגי בין הראל לבנק לאומי להעמדת משכנתאות לדיור שהסתיים בסוף שנת 2017. סך תיק המשכנתאות לדיור של הראל עומד כיום על כ־4.7 מיליארד שקל ובעקבות רכישת תיק זה יגדל לכ־5.2 מיליארד שקל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email