שרת המשפטים: "אני רוצה שתדעו שיש לכם גב בכנסת ובממשלה"

בפתיחת כנס אלמנטר חיזקה השרה שקד את הסוכנים וסיפרה שמשרדה בוחן כיצד להחיל מנגנון פיקוח על הרגולטורים; השר צחי הנגבי: "אנחנו נשמור עליכם ונתמוך בכם"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"הסיבה שעשיתי מאמץ להגיע לכנס לשכת סוכני ביטוח, היא כי אני רואה חשיבות רבה לסוכני ביטוח. הרבה פעמים זהו עסק משפחתי וזה לא פשוט בישראל להיות עצמאי. אני רוצה שתדעו שיש לכם גב בכנסת ובממשלה", כך אמרה שרת המשפטים, איילת שקד, בערב הפתיחה של כנס אלמנטר 2018 לקול מחיאות הכפיים של הסוכנים שנכחו באולם.

לדבריה, על רקע המצב הביטחוני החליטה לבוא אפילו לשעה וחצי, במיוחד לכנס לשכת סוכני ביטוח: "אני בהחלט מכירה בחשיבותו של מוסד הסוכן, גם באופן אישי", אמרה. "אני יודעת שאתם דואגים למבוטחים ואני באמת רוצה לחזק אתכם. הלשכה, לפחות בשנה האחרונה, נהייתה משמעותית מאוד ומובילה מהלכים בכנסת ובשיח הציבורי ואני מאוד מקווה שנמשיך להתראות בשמחות", ציינה השרה.

שרת המשפטים איילת שקד | צילום: שלומי דעי

איפוק רגולטורי

בהתייחסותה לעודף הרגולציה, אמרה שקד: "אתם סבלתם מהיפר רגולציה. אני כיו"ר ועדת שרים לחקיקה מנסה להוביל שימוש ברגולציה רק לטובת תיקון כשלי חוק ולא להשתמש בה כדי להנדס תחומים מסוימים. כיו"ר ועדת שרים לחקיקה אני יכולה להגיד לכם שלפנינו מונחים יותר מ־40 הצעות חוק מדי חודש. זה בלתי מתקבל על הדעת ואנחנו משתדלים להעביר רק את הנחוץ", אמרה שקד והוסיפה: "אני קראתי לרגולטורים בישיבת הממשלה וגם מעל דוכן הכנסת לנהוג באיפוק רגולטורי ולהשתמש בחוזרים רק כשנחוץ. כל חקיקה עוברת תהליך ארוך, בוודאי חקיקה ראשית. אבל רגולטורים פשוט מוציאים חוזרים בלי יותר מדי פיקוח. אנחנו צריכים לחשוב אם צריך להקים מנגנון שיפקח גם על הרגולטורים", אמרה שקד וזכתה למחיאות כפיים סוערות. לסיכום, הדגישה שרת המשפטים: "גם אני אישית יודעת שעדיף סוכן ביטוח מאשר טאבלט".

השר לשיתוף פעולה אזורי, צחי הנגבי, אמר לנוכחים כי הוא ידיד אמת של סוכני הביטוח מזה הרבה מאוד שנים. "אני אשמח אם תצרפו אותי ללובי החזק שלכם כי בשבוע הבא אני כבר 30 שנה מחוקק. שמחתי לראות שהלובי החזק שלכם התחזק עוד. אני מזדהה באופן מוחלט עם כל המסרים שבוטאו כאן – המאבק ברגולציה שנוגסת בכל חלקה טובה והצורך של הציבור להיות מיוצגים על ידי הסוכנים. אנחנו נשמור עליכם ונתמוך בכם", הדגיש השר הנגבי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email