שר הבריאות: "חברות ביטוח גובות מחירים מוגזמים בביטוחי בריאות פרטיים"

לקראת כנס הבריאות שיערך מחר שר הבריאות יעקב ליצמן ונשיא הלשכה אריה אברמוביץ מדברים על מצב ביטוחי הבריאות בישראל. נשיא הלשכה: "שתי הרפורמות בתחום הבריאות נכשלו"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אני רואה חשיבות רבה לזכותו של האזרח לרכוש ביטוחי בריאות פרטיים. יחד עם זאת, צריך להגן על המבוטח מפני חברות ביטוח שגובות ממנו סכומים מוגזמים בביטוחים אלו", כך אומר שר הבריאות, יעקב ליצמן, בריאיון למגזין "ביטוח ופיננסים" שיפורסם לקראת כנס הבריאות של לשכת סוכני ביטוח. הכנס יתקיים מחר, בהיכל התרבות בקרית שדה התעופה.

לדעת ליצמן, הקמפיינים של חברות הביטוח מפחידים מדי את הציבור. "אם זה היה תלוי בי הייתי אוסר עליהם", אמר ליצמן והוסיף כי "צריך לתת למבוטח יותר כלים על מנת שיוכל לבחור את הפוליסה המתאימה עבורו. הייתה התקדמות בנושא בשנים האחרונות, אך הדרך עוד ארוכה. אין ספק שצריך להקטין את התלות של המבוטח בביטוחי הבריאות הפרטיים ולשפר את הסל של המערכת הציבורית. אנחנו כבר פועלים בעניין ורק השנה השקענו למעלה ממיליארד שקלים בנושא".

בהתייחסו למספרים העולים של כמות המעשנים בישראל אמר השר ליצמן כי "אנחנו פועלים נגד העישון בכל החזיתות, כולל מול הסיגריות הרגילות. מדיניות זו באה לידי ביטוי בהמלצה לשר האוצר להעלות את המס על טבק לגלגול ובהרחבה של הגבלת העישון במקומות ציבוריים. בנוסף, בימים אלו אנחנו מגבשים מדיניות להרחבת המגבלות על שיווק ופרסום של מוצרי הטבק. כל זה כמובן בנוסף להחלת המגבלות הקיימות על הסיגריות האלקטרוניות".

ליצמן. "אני רואה חשיבות רבה לזכותו של האזרח לרכוש ביטוחי בריאות פרטיים"

הרפורמות נכשלו

נשיא הלשכה, אריה אברמוביץ, סיכם את התקופה האחרונה במאמר שיתפרסם במגזין. "בשנה האחרונה התמודדנו עם שתי רפורמות בתחום הבריאות שנכשלו ולצערנו פוגעות בציבור המבוטחים. הראשונה היא פוליסת הבריאות האחידה. ככל שאנו חוזים עד כה, רפורמת הבריאות שמטרתה היתה להוזיל את הפרמיה למבוטחים נכשלה. הוזלת פוליסות ביטוחי הבריאות לא נרשמה עד כה, ובפועל המהלך יצר מצב לפיו הן ילדים קטנים והן אנשים מבוגרים רוכשים את אותו מוצר ביטוחי, למרות שלכל אחד מהם נתונים רפואיים שונים", כתב אברמוביץ.

"הרפורמה השנייה היא רפורמת כתבי השירות. כתבי השירות נמכרו ללא צורך בחיתום רפואי והיוו אלטרנטיבה ראויה לכל אותם אנשים שלא יכלו לרכוש פוליסת בריאות. כעת עם כניסת הרפורמה לתוקף, הציבור הישראלי ממשיך לרכוש את אותם כתבי שירות אך בעלות יקרה הרבה יותר. אנו תקווה כי המפקחת על הביטוח תסיק מסקנות מהשלכות הרפורמה על ענף הביטוח והציבור כולו, ותיסוג מהן בהתאם".

כנס הבריאות השנתי של הלשכה, תחת הכותרת "העיקר הבריאות בעידן החדש", יתמקד בפוליסת הבריאות האחידה שפועלת בשוק ובביטוח הסיעודי כבר שנה וחצי. בכנס ישתתפו בכירי מערכת הבריאות והביטוח, ובהם שר הבריאות יעקב ליצמן, פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל הדסה ירושלים, דני אנגל, מנכ"ל מדיקל סנטר, ח"כ אורלי לוי אבקסיס, יואב יונש מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ונאוה ניב סרוודיו, מנהלת אגף הבריאות באיילון. את הכנס יפתח סו"ב יואל זיו, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה, ואחריו יישא דברים נשיא הלשכה.

עוד ישתתפו עו"ד שי אופז שידבר על יתרונות הפוליסה האחידה ויישומה, גבי נקבלי, יועץ הלשכה לבריאות וסיעוד, וד"ר רינת כהן, ראש אגף ביטוחים בקופת חולים מאוחדת, שתשוחח עם סו"ב ורדה לבקוביץ על שילוב השב"ן במערכת הבריאות. את הכנס ינחה העיתונאי קובי אריאלי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email