שת"פ בין הראל לתאגיד הביטוח הגדול ביותר ביפן "טוקיו מארין החזקות"

שיתוף הפעולה מתמקד באיתור חברות הייטק ישראליות בתחום החדשנות והדיגיטל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

קבוצת הביטוח הראל נבחרה על ידי ענקית הביטוח הגדולה ביותר ביפן "טוקיו מארין החזקות" לשתף פעולה באיתור חברות הייטק ישראליות בתחומי החדשנות והדיגיטל. נציגים של תאגיד הביטוח היפני יגיעו לישראל כדי לבקר ולבחון טכנולוגיות ישראליות כבר בחודשים הקרובים.

לפי ההסכם, קבוצת הראל וטוקיו מארין יפעלו לאיתור חברות ישראליות העוסקות בטכנולוגיות ושירותים חדשניים. להראל אף תהיה גישה לתשתית הטכנולוגית המובילה של טוקיו מארין, העוסקות בתחומי הטכנולוגיה. את יצירת שיתוף הפעולה הובילה חברת הייעוץ דלויט.

בעת חתימת הסכם | צילום: בתיה מור

בטקס החתימה בין שתי החברות השתתפו מקוטו אוקודה, סגן נשיא בכיר ומוביל פעילות האסטרטגיה והדיגיטל של קבוצת טוקיו מארין הולדינגס, יאיר המבורגר, יו"ר קבוצת הראל ובכירים נוספים מטעם החברות.

קבוצת טוקיו מארין היפנית היא אחד מתאגידי הביטוח המובילים בעולם. החברה הוקמה בשנת 1879 והיא פועלת כיום ב־ 38 מדינות בכל רחבי העולם. היקף ההכנסות השנתי של התאגיד הסתכם אשתקד ב־4.6 טריליון יין יפני (כ־150 מיליארד שקל). בשנים האחרונות החליטה הקבוצה היפנית להעמיק את פעילותה בהשקעות בטכנולוגיה, ולצורך כך הקימה חברה בת בשם Tokyo lab Innovation Marine , העוסקת באיתור ובפיתוח של טכנולוגיות חדשניות, שיתמכו בהרחבת עסקיה בכל העולם. חברת הבת הקימה לשם כך מרכזי פיתוח בטוקיו, טאיוואן, סינגפור ובעמק הסיליקון שבארה"ב והיא מנסה להרחיב את תחומי הפעילות שלה למדינות נוספות.

על פי ההסכם שתי החברות יפעלו במשותף כדי לאתר טכנולוגיות בתחומי הבריאות, הסייבר, ההפצה וחווית הלקוח, אשר ישולבו בעסקי הליבה של הביטוח. כמו כן נקבע כי החברות ישתפו ידע בתחומים רחבים – הן מעולם שירות הלקוחות והן מעולם הטמעת מערכות טכנולוגיות לשיפור חווית הלקוח, תשלום תביעות מהיר, לרבות למידה משותפת של עולם הסייבר.

קבוצת הראל תאפשר לסטרטאפים ישראלים לחשוף את עצמן באמצעות ההסדר עם טוקיו מארין למשקיעים בארץ ובעולם, וזאת באמצעות יוזמות משותפות שהחברות ינהלו יחד. אוקודה מסר כי "אנחנו מחפשים אחר פתרונות וחדשנות טכנולוגיות בשיתוף פעולה עם השותפים שלנו בעולם ואנו גאים להכריז על שיתוף הפעולה החדש עם חברת ביטוח מובילה כמו הראל. אנו רואים בהראל גשר וחיבור לחדשנות הישראלית. אנו מקווים ששני הצדדים יניבו הצלחות משיתוף הפעולה החדש".

מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל מסר כי "הסכם זה יאפשר הטמעה של פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים נוספים לטובת לקוחות הראל וסוכניה, תוך חיזוק מעמדה בשווקים השונים. ההחלטה של תאגיד הביטוח הגדול ביותר ביפן לבחור בהראל כשותפה לאיתור של טכנולוגיות ומוצרים מתקדמים, מצביעה על הבעת אמון בחברה וביכולתה לאתר את הטכנולוגיות ואת החברות הישראליות המובילות בתחום. ההסכם יתמוך בצעידה קדימה ובפנייה לשווקים חדשים בעלי פוטנציאל צמיחה עתידית".

סיבוני הוסיף כי "כניסת התאגיד היפני לפעילות השקעתית בתחומי ההי טק בישראל, מהווה פוטנציאל עצום ליזמים ולחברות סטארט אפ ישראליות, שפיתחו מוצרים ושירותים בתחום האינשורטק".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email